Moskova'daki dev koronavirüs hastanesi rekor hızla inşa ediliyor!

Moskova'daki dev koronavirüs hastanesi rekor hızla inşa ediliyor! Moskova'daki dev koronavirüs hastanesi rekor hızla inşa ediliyor!

Moskova yakınlarındaki, Yeni Moskova bölgesinde hayata geçirilen koronavirüs hastanesinin inşaatı rekor hızla ilerliyor.Koronovirüs seferberliğinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Türkrus'ta yer alan habere göre Moskova yakınlarındaki, Yeni Moskova bölgesinde, Golohvastovo köyünde 43 hektar alana iki hafta önce inşaatına başlanan 70 bin metrekarelik özel enfeksiyon hastanesi rekor bir hızla tamamlanıyor. Yetkililer inşaatın yarısının tamamlandığını, muhtemelen iki-üç hafta içinde500 yataklı hastaneye koronavirüs hastalarının kabulüne başlanacağını belirtiyor.

Yerleşim yerlerinden uzak olduğu için özel olarak seçimen bu alanda, 24 saat kesintisiz inşaat devam ediyor. Toplamda 5 bin işçi ve 1200 araç çalışıyor.

Hastanenin yanına 2 bin kişi kapasiteli sağlık personeli lojmanı da inşa ediliyor.

Yetkililer normalde 6-7 aylık bir süreç gerektiren bu inşaat çalışmalarının, bu acil projede bir aya kadar indirildiğini bildiriyor. İnşaatta toplam 35 şirket çalışıyor.