Moskova'daki ev değiştirme kampanyası satışları artırdı!

Moskova'daki ev değiştirme kampanyası satışları artırdı!Moskova’da emlak şirketlerinin eski konutları satın alarak konut peşinatı yerine saydıkları ev değiştirme kampanyası gittikçe popülerleşiyor.


Moskova’da emlak şirketlerinin eski konutları satın alarak konut peşinatı yerine saydıkları ev değiştirme kampanyası gittikçe popülerleşiyor.

Türk Rus'ta yer alan habere göre; Moskova ve çevre ilçelerde “trade in” şeklinde tanımlanan ev değiştirme kampanyasıyla satılan konutların oranı 2019-2020 döneminde yüzde 25’e kadar çıktı. 

Bu kampanya çerçevesinde müşterilerinin eski konutlarını piyasa değerinin altında satın alan emlak yatırımcıları, bu rakamı yeni konutun peşinatı şeklinde sayıyor.

Moskova
 
Bir emlak şirketinin yetkilisi Yelena Mişçenko, yürütülen kampanya kapsamında eski konutların gerçek değerinin yüzde 50’sinin altına satılabildiğinin altını çizdi. 

Başka bir şirketin müdürü İrina Dobrohotova ise, konuya ilişkin açıklamasında “Eski dairenizi kendiniz satarsanız daha karlı, ancak bu size yeni bir evde daire rezerve etme avantajı sağlamaz” ifadelerini kullandı.

Moskova'da ev kiraları ne kadar?