Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı!

Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı!Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı. Caminin temeline ilk harcı dualarla atan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da ihtiyaç duyulan önemli bir hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi.Bursa’yı geleceğe taşıyan hizmetleriyle dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Mudanya’ya kazandırılacak Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı. Caminin temeline ilk harcı dualarla atan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da ihtiyaç duyulan önemli bir hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi.


Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman Mudanya’nın yanında olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Mudanya’nın uzun yıllardır beklentisi olan ve önemli bir boşluğu dolduracak Mehmet Akif Ersoy Camii, ilçeye kazandırılacak güzel bir hizmet. Allah’ın evini inşa etmek herkese nasip olmaz. Bu eserleri kente kazandırmak bizlere nasip oldu” dedi.


Başkan Altepe, Bursa’nın önemli değerleri bünyesinde barındırdığını ifade ederek, “Ülkemize sahip çıkalım. Nimetlerimiz bol, bizde her türlü güzellik var. Bursa, değerleriyle olduğu gibi eserleriyle de örnek olacak. Altyapısından üstyapısına kadar her alanda Mudanya’nın da eksiklerini gidermek görevimizdir. Bursa arkanızda, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mudanya’nın arkasındayız, desteklerimizi sürdüreceğiz. Mudanya’nın ihtiyacı olan bu güzel hizmeti de en hızlı şekilde bitirelim istiyoruz” diye konuştu. Başkan Altepe, camiinin yapılması için yoğun emek veren ancak önceki gün vefat eden Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii Derneği Başkanı Hacı Nafiz Efeoğlu’nu da saygıyla ve rahmetle andı.


Başkan Altepe’ye destek teşekkürü

Mudanya Müftüsü Mehmet Soylu ise camilerin önemine işaret ettiği konuşmasında, “Camiler nefes aldığımız ibadethanelerimiz, ülkelerin tapusudur. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Mudanya’ya kazandırılacak olan Mehmet Akif Ersoy Camii, yaklaşık 4 dönüm arsa üzerinde olacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin taban alanına 750 metreküp beton dökülecek. İbadethanenin yanı sıra camide kütüphane ve derslik olarak düzenlenecek alanlar da olacak. Bir bölümünde çocuklara Kur’an kursu eğitimi verilebilecek. Caminin yanındaki alana da ‘Hafızlık Kız Yatılı Kuran Kursu’ yapılacak” şeklinde konuştu.

Soylu, yaklaşık 1200 kişiye hizmet verecek olan camiye destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi de merhum Hacı Nafiz Efeoğlu’nun camiye çok emeğinin geçtiğini hatırlattı. Çiftçi, günden güne büyüyüp gelişen Mudanya’da nüfusun da giderek arttığını belirterek ilçeye hizmetleriyle büyük destek olan Başkan Altepe’ye teşekkür etti. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin’in Kur’an tilavetiyle duygusal anlar yaşanan programda, konuşmaların ardından caminin temeli de dualarla atıldı. Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın duasının ardından Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeline ilk harcı attı.Bursa Büyükşehir Belediyesi


Haber Yeni Akit'te şöyle yer aldı;


Bursa'nın 80 bin nüfuslu ilçesi Mudanya'da Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı. Caminin temeline ilk harcı dualarla atan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da ihtiyaç duyulan önemli bir hizmetin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Başkan Altepe, Bursa’nın önemli değerleri bünyesinde barındırdığını ifade ederek, “Ülkemize sahip çıkalım. Nimetlerimiz bol, bizde her türlü güzellik var. Bursa, değerleriyle olduğu gibi eserleriyle de örnek olacak. Altyapısından üstyapısına kadar her alanda Mudanya’nın da eksiklerini gidermek görevimizdir. Bursa arkanızda, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mudanya’nın arkasındayız, desteklerimizi sürdüreceğiz. Mudanya’nın ihtiyacı olan bu güzel hizmeti de en hızlı şekilde bitirelim istiyoruz” diye konuştu.


4 DÖNÜM ARSA ÜZERİNE YAPILACAK

Mudanya Müftüsü Mehmet Soylu ise camilerin önemine işaret ettiği konuşmasında, “Mudanya’ya kazandırılacak olan Mehmet Akif Ersoy Camii, yaklaşık 4 dönüm arsa üzerinde olacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin taban alanına 750 metreküp beton dökülecek. İbadethanenin yanı sıra camide kütüphane ve derslik olarak düzenlenecek alanlar da olacak. Bir bölümünde çocuklara Kur’an kursu eğitimi verilebilecek. Caminin yanındaki alana da ‘Hafızlık Kız Yatılı Kuran Kursu’ yapılacak” şeklinde konuştu.


Yeni Akit