12 / 08 / 2022

Muğla'nın 1/25.000 Ölçekli İmar Planı Kamuoyuna açıklanacak!

Muğla'nın 1/25.000 Ölçekli İmar Planı Kamuoyuna açıklanacak!

Ticaret ve Sanayi Odası meslek komiteleri sektörler arası işbirliği çerçevesinde bir araya geldi, Muğla Büyükşehir 1/25.000 Ölçekli İmar Planı hakkında kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir toplantı düzenleme etme kararı aldı.Ticaret ve Sanayi Odası meslek komiteleri sektörler arası işbirliği çerçevesinde bir araya geldi, Muğla Büyükşehir 1/25.000 Ölçekli İmar Planı hakkında kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir toplantı düzenleme etme kararı aldı.


Odamız Meslek Komitelerinden 3’üncü Meslek Komitesi - İnşaat Malzemeleri, 6’ıncı Meslek Komitesi - İnşaat Taahhüt, 10’uncu Meslek Komitesi – Madencilik / Mermercilik ve 12’inci Meslek Komitesi Mühendisler /Mimarlar 16 Ekim Cuma günü, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ev sahipliğinde  bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.


Ortak toplantılarının ilkini 15 Mayıs tarihinde gerçekleştiren heyetin ikinci ortak toplantısının konusu Muğla Büyükşehir 1/25.000 Ölçekli İmar Planı oldu. Toplantının başkanlığını 6’ıncı Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Dişcigil gerçekleştirdi.


Toplantıda, Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek bir toplantı ile şuanda askıda olan Muğla Büyükşehir 1/25.000 Ölçekli İmar Planı hususunda kamuoyunun bilgilendirilmesine, bu konuda en yetkili merci olan Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar İşlerinin davet edilmesine karar verildi.


6’ıncı Meslek Komitesi önderliğinde Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi amaçlanan toplantıya, İlçe Ticaret Odaları, İlçe Belediyeleri İmar İşleri Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Komiteleri üyeleri ve 6’ıncı Meslek Komitesi grup üyelerinin davet edileceği açıklandı.


Muğla Devrim