Multi Turkmall'dan Aydın'a da 'Forum'

Multi Turkmall'dan Aydın'a da 'Forum'Hollanda-Türk ortaklığı ile kurulan Multi Turkmall'un CEO'su Levent Eyüboğlu, Aydın'a 50 milyon euro tutarındaki yatırımla "Forum Aydın" alışveriş merkezinin yapılacağını bildirdi.
Multi Turkmall tarafından yapılan Forum Bornova projesinin tamamlandığını ve sekiz projenin de inşaat halinde olduğunu açıklayan Eyüboğlu, bu sene içerisinde üç yeni projenin inşaatına başlanacağını belirtti.


'Mimariyi inceledik'


Bir şehre yatırım yaparken, o şehrin bir parçası olmaya çalıştıklarını ve bu nedenle inşaatlar sırasında o bölgenin firmalarına yer verdiklerini belirten Eyüboğlu, proje bittiğinde şehre farklı bir bölge ve farklı bir yapı sunmuş olacaklarını kaydetti. Eyüboğlu şöyle konuştu:


"Her projemiz, birbirinden farklıdır. Forum Aydın projesi, Forum Bornova'dan bir adım daha öndedir. Tamamen şehre yakışacak, Ege ve Aydın mimarisini ön plana çıkaracak bir proje geliştirilmiştir. Proje, 50 milyon euro'luk bir yatırımla gerçekleştirilecek. Bittikten sonra yaklaşık 1500 kişiye de iş imkanı sağlayacak."


Eyüboğlu, projenin açılışının 2008 Ağustos sonunda yapmayı planladıklarını kaydederek, temel atma töreninin ise dün gerçekleştirildiğini bildirdi.