Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Bakanlık'a devredildi!

Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Bakanlık'a devredildi! Murat Dağı Termal Kayak Merkezi Bakanlık'a devredildi!

Kütahya Gediz'de yer alan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredildi. Kütahya'nın Gediz ilçesi sınırlarında bulunan Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devredildi. 

Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine açıklama yaptı. Murat Dağı'nın bölgenin en yüksek dağı olduğunu ifade etti. 

Saraoğlu, 2 bin 300 metre rakımlı Murat Dağı'nın turizme kazandırılması için ciddi yatırımlar yaptıklarını söyledi. Saraoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Murat Dağı Termal Kayak Merkezi, Türkiye'nin 22. kayak merkezi olarak kabul edildi. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde yeşillikler içinde orman havası, kayak merkezi ve şifalı termal suyu aynı anda kullanabilme imkanına sahip oluyor. Belediye olarak burasının turizme kazandırılması için ciddi çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Merkezin Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınması amacıyla görüşmeler yaptık ve kabul edildi. Bunun sonucunda mevcut kayak pistimiz genişletilerek, modern ve daha kapsamlı bir tesis olacak. Burası bakanlık uhdesinde olunca daha fazla yatırım gerçekleşecek."