Murat Kurum: 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla huzuru sağlayacağız!

Murat Kurum: 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla huzuru sağlayacağız! Murat Kurum: 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla huzuru sağlayacağız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatıldı, dedi…Elazığ'a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kent merkezinde esnafı ziyaret ettikten sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na geçti.  Anadolu Ajansı’nın haberine göre Kurum, daha sonra Elazığ Tarım ve Orman Müdürlüğü ve paydaş kurumları destekli Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlanan 123 metre uzunluğundaki orciki (cevizli sucuk) inceledi.

Harekât bölgeye huzur, barış ve istikrar getirecek

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek orada konuşma gerçekleştiren Kurum, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek niyetiyle başlatılan Barış Pınarı Harekâtı’nın başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü iletti.

Barış Pınarı Harekâtı’nın, en sonunda bölgeye huzur, barış ve  istikrarı getireceğinin altını çizen Kurum, şöyle devam etti:

"Vatan toprakları dışında olan Suriyeli kardeşlerimizi geri götürebilmek için güvenli bir bölge, bir koridor oluşturmak amacıyla yapılan bir operasyondur. Bu operasyon neticesinde, inşallah Fırat Kalkanı, Afrin ve Pençe harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı’nda da, şanlı ordumuz daha önce olduğu gibi aynı zaferleri alacak ve teröristlerin inlerine girmek suretiyle o bebek katillerine gereken cevabı, sahada net bir şekilde verecek. İnşallah o güvenli koridor oluştuğu zaman, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 4 gün önce başlatılan bu operasyon bittiği zaman oluşacak güvenli bölge içerisinde 140 köyden oluşan yerleşim alanı inşasıyla, buradaki vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlayacak önemli bir projeyi hep birlikte hayata geçirmiş olacağız."

Bakan Kurum, konuşmasına ülke güvenliği için yapılan operasyonların yanı sıra vatandaşlar ve şehir ihtiyaçları için yapılan çalışmaları da aktardı. Kurum, daha sonra yapımı süren İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi'ne de ziyaret gerçekleştirdi.

Hazine yetkilisi: Suriye operasyonu Türk ekonomisi üzerinde kalıcı olumsuz etki yaratmaz!