Çukurova Balkon

Murat Kurum, Bodrum'a denetime gidecek!

Murat Kurum, Bodrum'a denetime gidecek! Murat Kurum, Bodrum'a denetime gidecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Biz de hafta sonu gidip, yıkıma başlayanların yerinde tespitlerini, başlamayanlarla ilgili de fiilen yıkıma bakanlıkça hafta sonu gideceğimizi buradan vatandaşlarımıza bildirmiş olalım" dedi...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu kapsamında bulunduğu New York'ta Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. 

Bakan Murat Kurum, Bodrum, Çeşme, Dalyan, Fethiye gibi turistik ve tarihi güzellikleri korunmak gerektiğini söyledi ve imar kirliliğinin hem çevreye hem de doğaya zarar verdiğini belirtti.

Bakan Kurum, yaklaşık 1 ay önce Bodrum'a giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda doğal güzelliklere zarar veren yapılar ile imar planı ve ruhsata aykırı projeleri tespit ettiklerini anımsattı. Kurum, şu ifadeleri kıullandı;

"Şu an yaklaşık 2 bin bağımsız bölüm tespit ettik. Bu bağımsız bölümlerin tespitine müteakip de ilgililerine imara ve ruhsata aykırı kaçaklarını düzeltmeleri için 1 ay süre vermiştik. 1 ay süremiz hafta sonu itibarıyla doluyor. Biz de hafta sonu gidip, yıkıma başlayanların yerinde tespitlerini, başlamayanlarla ilgili de fiilen yıkıma bakanlıkça hafta sonu gideceğimizi buradan vatandaşlarımıza bildirmiş olalım. Hafta sonu inşallah o bildirdiğimiz inşaatlara ilişkin yıkım işlemlerini de hızlı bir şekilde yürüteceğiz ve imara aykırılıkları da en kısa zamanda gidermiş olacağız" 

Bodrum'daki konut projelerine yıkım denetimi!