Murat Kurum'dan deprem uyarısı: Hasarlı binaları kullanmayalım!

Murat Kurum'dan deprem uyarısı: Hasarlı binaları kullanmayalım!

Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manisa'da 5.4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Akhisar ilçesini ziyarete etti. Bakan Murat Kurum: “Gerekeni yapacağız “dedi.


Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manisa'da 5.4 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından Akhisar ilçesini ziyarete edip, hasar gören binalarda incelemeler yaptı , yetkililerden bilgi aldı, depremzedeler ile görüştü.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Akhisar Havaalanı'nda Manisa Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir ve Mehmet Ali Özkan, MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından karşılandı. Bakan Kurum, ilk olarak Akhisar'ın kırsal Karabörklü Mahallesi'ne geçti. Burada hasar gören binaları inceleyen Bakan Kurum, yetkililerden bilgi aldı. Depremzedelerle de görüşüp, 'geçmiş olsun' dileğinde bulunan Bakan Murat Kurum, "Yaralarını en kısa sürede saracağız, hiç merak etmeyin. Canınıza bir şey olmadı ya önemli olan o. Gerekeni yapacağız. Bu süre zarfında sizleri de bir yerlerde misafir edeceğiz" dedi.

Bakan Kurum, Vali Ahmet Deniz'e 'Ağır hasarlı binaları kullanmayalım. Kimseyi de bu binalara sokmayalım' uyarasında yaptı. Burada çocuklar için oyuncak dağıtan Bakan Kurum, depremde en fazla hasar gören yapı olan Karabörklü Camii'nde inceleme yapıp, mahalleye en kısa sürede yeni bir cami yapılacağını söyledi.

Bakan Kurum, buradaki ziyaretin ardından depremden etkilenen bir diğer kırsal mahalle olan Selçikli'ye geçerek incelemeler yaptı.