Mustafa Acar: Lisanslı emlak müşavirliği yasa tasarısı sektörü hak ettiği noktaya taşıyacak!

Mustafa Acar: Lisanslı emlak müşavirliği yasa tasarısı sektörü hak ettiği noktaya taşıyacak! Mustafa Acar: Lisanslı emlak müşavirliği yasa tasarısı sektörü hak ettiği noktaya taşıyacak!

Eskidji Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Acar, “ Uzun zamandır gündemde olan fakat çeşitli nedenlerle yasalaşmayan lisanslı emlak müşavirliği yasa tasarısı sektörü önemli ölçüde hak ettiği noktaya taşıyacaktır" dedi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Geçtiğimiz günlerde yerli ve yabancı yatırımcıların akınına uğrayan, “CNR EMLAK FUARI” REIDIN’ın hazırladığı ;“Türkiye Gayrimenkul Satış Ağları” isimli panelde sektörün öncü isimleri  buluştu. REIDIN Genel Müdürü Mete Varas’ın moderatörlüğünde firmalar geçmiş dönem ve  genele değinirken, yakında çıkması planlanan, yasa tasarısı hakkında da görüşlerini paylaştılar. 


BİRLİĞE “KAYITSIZ” KALMAYIN 


Panelde konuşmacı olarak bulunan, Eskidji Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Acar, açık ve  samimi bir üslupla tüm “Bireysel Emlak Ofislerine” Eskidji Gayrimenkul’ ün kapılarını araladı.  “Eskidji Gayrimenkul olarak eğitimi ne derece önemsediğimizi, sadece sözde değil uygulamada da gerçekleştirdiğimizi ve sektörün gelişmesi adına, önemli açılımlarda bulunduğumuzu bizim  kadar siz de iyi biliyorsunuz. Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’n de değerli öğretim  üyeleri eşliğinde verilen dersler, “Bölge Ortaklarımızın” sadece sertifika almaları için verilmiyor. 


Aldıkları eğitim tam bir uzmanlık niteliği taşıdığından, sektöründe kalitesini yükseltiyor.  Standartların gelişmesi adına, Eskidji Gayrimenkul örnek olmayı başarmış bir sistemle büyüyor. Anayasamızı “GÜVEN VE DÜRÜSTLÜK” oluşturuyor çünkü güvenilir ve dürüst bir sistemin yıkılmayacağına inanıyoruz. 


Bölge Ortaklarımızı(Franchise alt yapısı ile Temsilciliklerimiz) değerlendirirken beklentimizin tamamen etik normlarımız ve prensiplerimiz yönünde oluşu, sanıyoruz ki değerlerimizi net olarak ifade ediyordur.  Uzun zamandır gündemde olan fakat çeşitli nedenlerle yasalaşmayan lisanslı emlak müşavirliği  yasa tasarısı sektörü önemli ölçüde hak ettiği noktaya taşıyacaktır. 


Kurum olarak, ötekileştirmek yerine desteklemek, geliştirmek gerektiği inancındayız. Yasa tasarısının tüm emlak sektörünü kapsayacak nitelikte revize edilmeye de ihtiyacı vardır. Emek ve zaman harcanmış her şey saygıyı hak ediyor. Bu sebeple, sektörün içinde kalmayı başarmış olan tüm “Bireysel Aracılık Hizmeti” sağlayan meslek arkadaşlarımıza, kurum olarak ciddi manada saygı duyuyoruz. Ancak gerçek şu ki, var olmaları ve gelişebilmeleri için, kurumsallaşmaları gerekiyor 


Acar, bu paylaşımların yanı sıra, “ Etkin Pazarlama, Kolay Yönetim, Müşteri Odaklı Hizmet, Online Katalog, Raporlamalar, Getirin Gayrimenkulleriniz Satılsın/Kiralansın, Reklam Departmanı, Ücretsiz Ajans Hizmeti, İK Desteği, Ücretsiz Hukuk Danışmanlığı” konularında da, ortaklarını desteklediklerini belirttipus