Mustafa Demir: İlkadım kentsel dönüşümle nefes alacak!

Mustafa Demir: İlkadım kentsel dönüşümle nefes alacak!Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi altında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile İlkadım’da kentsel dönüşüm sorunu çözülecek.


Hükümetin gündemine aldığı Samsun'un İlkadım'daki kentsel dönüşüm problemini iktidar belediyesi olmanın avantajları ile çözülecek. Samsun Gazetesi'nde yer alan habere göre; Samsun’un en eski yerleşim merkezlerinden olan İlkadım, kentsel dönüşüm projesiyle değişecek ve güzelleşecek.

SAMSUN'DA AÇIKLAMIŞTI 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun'daki programında İlkadım’da kentsel dönüşüm sorununun hükümet olarak çözüleceğini açıklamasının ardından yoğun bir çalışma başlatılmıştı. Süreçte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda büyükşehir belediyesinin de büyük katkılarıyla ilçede kangrenleşen sorunların çözüleceği ifade edildi.

İKTİDARIN GÜCÜ KULLANILACAK 

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, İlkadım'ın, Samsun'un merkezi olduğunu, geçmişten gelen ve çeşitli nedenlerle çözülemeyen sorunlarının merkezi hükümetin desteği ile artık çözüleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İlkadım'da kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirileceğinin müjdesini veren Demir, bu doğrultuda iktidar gücünü alarak büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinin başlayacağını kaydetti. 

KİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK 

İlkadım'ın sorunlarının giderilmesi için çalışacaklarını söyleyen Demir, "Bu süreçte hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Hakları gözetilerek, şehrimizin yeni gözde yerleşim alanları oluşturulacak. Proje kapsamında Adalet Mahallesi’nin yılladır beklenen ve bilinen inşaat hakkı sorunu çözüme kavuşturulacak. Bürokratik karar alma sürecinde kaynaklanan aksaklıklardan doğan problemler tamamen ortadan kalkacak. Bu sorunlar çözülmedikçe, o bölgelerimizde konutların emlak değer kaybı, vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar devam edecek. Bunun için çözüm diyoruz. Bakanlık koordinesinde Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyemiz burada önemli bir rol üstlenecek. Kentsel dönüşüm safhası, 31 Mart'tan sonra halkımızın büyük desteğiyle hız kazanacak" dedi.

ÇATALARMUT İMARA KAVUŞACAK 

"Kentsel dönüşüm kapsamında Çatalarmut Mahallesi’nin alt kısmında bulunan imarsız alanlardaki yerlerin sorunları iktidar belediyesi olmanın imkanları kullanılarak avantaja dönüştürülecek" diye konuşan Demir, "Çatalarmut Mahallesi’nde imarsız yer kalmayacak. Zemin etüt çalışmaları yapılan yerlerde imarsız kalan Adalı Halil Caddesi ve alt kısımlarında yeniden imar çalışması yapılacak. Bu mahallemizde de imar sorunu kökten çözülmüş olacak. Kentsel dönüşüm projeleri bir kentin yeniden dizaynı, gelişimi ve sorunlarının çözümü için çok önemli. Bu zamana kadar hep halkımızın yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Projeler çok büyük ve merkezi yönetimin desteğinin alınması şart. Güçlü bir iktidar ve iktidar belediyesi olmanın avantajlarını soruna kadar kullanacağız.  Arkamızda Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin olması bize güç verecek" açıklamasında bulundu.