Mustafa Varank: Milletin temsilcisi hazine arazisi işgali yapamaz!

Mustafa Varank: Milletin temsilcisi hazine arazisi işgali yapamaz!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın da ortak olduğu şirketin olan çiftlikteki bazı kaçak yapılarla ilgili son yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu.İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın da ortak olduğu şirketin olan çiftlikteki bazı kaçak yapıların yıkılmasını görüntüleyen basın mensubunu darbedilmişti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, saldırıya uğrayan basın mensubunun ziyaretine gitti. 

Bakan Varank, darbedilen muhabir Mustafa Uslu'yu Darıca'daki konutunda ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Mustafa Varank: Milletin temsilcisi hazine arazisi işgali yapamaz!

Mustafa Varank, kaçak yapıalrla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

"Gerçekten böyle alçakça bir şey olamaz. Hem ortada bir ahlaksızlık var hem bir usulsüzlük var. Bunu çeken gazeteciye de şiddet uygulamak gerçekten kabul edilebilir bir şey değil. Normalde basın örgütlerinin ayağa kalması lazım. Gerçekten insan üzülüyor. Bir partinin grup başkanvekilinden bahsediyoruz. Ortada bir imar yolsuzluğu var, açık seçik şekilde yolsuzluk yapılmış, onun üstüne hazine arazileri işgal edilmiş, milletin malı işgal edilmiş. Şimdi çok yüzsüzce bu işleri yapan insanlar, bu usulsüzlüğü yapıp kendi yerini kendi yıkmıyor, onu da devlet gidip yıkmak zorunda kalıyor mahkeme kararı sonrasında.

Bir partinin grup başkanvekili bir imar yolsuzluğu yapıp hazine arazisini işgal edip ondan sonra da adamlarına bir gazeteciyi dövdürüyor. Baktım, kuru bir özür dilemiş. Bu öyle özürle geçiştirilecek bir konu değil. Ne diyorlar bir konu gündeme geldiğinde 'İktidar istifa etsin.' Bu istifa müessesi sadece iktidar için geçerli değil. Milletin temsilcisi böyle bir imar yolsuzluğu, hazine arazisi işgali yapamaz. Bunu yapanın o Mecliste yeri yoktur."

Meral Akşener'den kaçak çiftlik yanıtı!

Lütfü Türkkan'ın ortağı olduğu şirkete ait çiftlikteki kaçak yapılar yıkıldı!