Necip Nasır: İnşaat işçilerine de erken emeklilik yolu açılmalı!

Necip Nasır: İnşaat işçilerine de erken emeklilik yolu açılmalı! Necip Nasır: İnşaat işçilerine de erken emeklilik yolu açılmalı!

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, inşaat sektöründe sorunların ancak sektörün tüm muhataplarının görevlerini düzgün yapması ile çözülebileceğini söyledi.İnşaat işçilerine de erken emeklilik yolu açılmalı...Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, inşaat sektöründe sorunların ancak sektörün tüm muhataplarının görevlerini düzgün yapması ile çözülebileceğini söyledi. Maden işçileri gibi inşaat işçilerinin de emeklilik yaşının düşürülmesi gerektiğini vurgulayan Nasır, "Nasıl ki maden ocağı çalışanlarının emeklilik yaşı düşürüldüyse, inşaat işçilerinin de emeklilik yaşının düşürülmesinde büyük toplumsal fayda var" diye konuştu. 


Türkiye genelinde 60 ilde örgütlenerek kurdukları konfederasyonunun müteahhitliğin çerçevesinin çizileceği, kurallarının belirleneceği, sektörün tanımının yapılacağı bir yasa taslağı hazırlığında olduğunu belirten Nasır, "Umuyoruz ki bu taslak birkaç ay içinde TBMM'ye sunularak yasalaşacak" dedi.Dünya