Nidapark Çengelköy'ün temeli atıldı!

Nidapark Çengelköy'ün temeli atıldı!


Firma: Tahincioğlu Gayrimenkul

Proje: Nidapark Çengelköy


Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından 1 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Nidapark Çengelköy konut projesinin temeli atıldı. 


Tahincioğlu Gayrimenkul koronavirüs salgınına rağmen yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Tahincioğlu, önceki gün İstanbul Çengelöy'de hayata geçirdikleri 1 milyar TL yatırım bedeline sahip ‘Nidapark Çengelköy’ Pandeminin yatırımlarını durdurmayacağını söyleyen  Tahincioğlu Gayrimenkul  Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, temel atma töreninde şu açıklamalarda bulundu: 

“Hedeflediğimiz satış hedefimizi aşarak 2020’yi 2 milyar 250 milyon TL’nin üzerinde bir satış rakamı ile kapattık ve 2021 yılına çok güçlü bir şekilde giriş yaptık. Çengelköy projesinin yanı sıra bu sene İstanbul ve İstanbul dışında butik projelerimiz gündeme gelecek. İstanbul dışındaki projemiz için sona geldik. Göcek’te geliştirmeye devam ettiğimiz projemiz yakın bir tarihte ön satışa çıkacak. Tüm bunlarla birlikte yıl sonuna kadar 2 milyar liralık yatırım öngörüyoruz. Pandemi etkisi sürüyor ve ne yazık ki planlamalarımızı da etkiliyor. Temkinli olarak hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz.”

Yatay mimari ile inşa edilecek

36 bin 500 metrekarelik alanda yükselecek olan Nidapark Çengelköy konut projesinin yatay mimari ile inşa edileceğini söyleyen Tahincioğlu, “Projemiz arazisi üzerinde biri 300-350 yıllık, diğeri 150 yıllık olduğu tahmin edilen iki adet kızılçam ağacı var. Yeri geldi binaların yönü, yeri geldi tüm tasarımda ağaçlara göre plan yapıldı. Ayrıca yine iki adet tarihi yapı var. Bunların da aslına uygun şekilde restoresini yapacağız” şeklinde konuştu. 

Proje içerisinde yer alan dairelerin metrekare fiyatı 25 bin TL'den başlarken daire fiyatları ise 2 milyon 990 bin TL'den satışa sunuluyor. Projenin daire tipleri hakkında açıklama yapan Tahincioğlu Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Çakmak şu bilgileri aktardı: 

“5’er katlı 12 blokta 207 konutun yer aldığı butik projede 2+1’den 5.5+1 dubleksten oluşan farklı daire seçenekleri yer alıyor. Ön satış döneminde projenin yüzde 25’ini sattık. İki tane kampanyamız var. Birinde 36 ay sıfır faiz, diğerinde ise 60 ay 0.69 vade farkıyla masrafsız, kendi finans imkanlarımızla seçenek sunuyoruz.”

 Nidapark Çengelköy

Nidapark İstinye yeni etap yolda 

Mevcutta yer alan projeleri için de yeni etapların satışa çıkacağını söyleyen Özcan Tahincioğlu, “Nidapark İstinye projesinin yeni etabı Nidapark İstinye Vadi ön satışa çıkıyor. Nidapark Küçükyalı’da 1. faz satışları çok kısa sürede tamamlanan dükkanların 2. fazının ön satışına da başlayacağız. Dükkanlara 60 ay 0 vade farkı ve 1 yıl ötelemeli banka kredisiz sahip olunabilecek. Emlak Konut GYO güvencesiyle yürüttüğümüz bu iki projede anahtar teslimler de devam ediyor” dedi. 

İnşaat maliyetleri konut fiyatlarını etkiliyor

Sektördeki maliyet artışının büyük problem yarattığına dikkat çeken Tahincioğlu, emtia fiyatlarının artması nedeniyle gayrimenkul sektörünün zor zamanlar geçirdiğini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu: 

“Geçen yıl 401 dolar olan demir, bu yıl 840 dolar. TL bazında bakarsak yıllık fiyat artışı yüzde 120 oldu. Hazır betonda aynı dönemde yüzde 40 fiyat artışı yaşadı. Maliyet artışları sektörün kanayan yarası. Özellikle planlaması yeni yapılan projelerde maliyet artışları daha fazla etkili oluyor. Tüketicilere yansımaması imkansız olacak. Şu anda halen nispeten konut alımı için fırsatlar olan bir dönemdeyiz. Bundan sonra ise en az enflasyon oranının üzerinde bir yansıma kaçınılmaz olacak”

Nidapark Çengelköy ön satışta!

http://www.tahincioglu.com/nidaparkcengelkoy/


projeye sor