Nişantaşı`nın kalbi City`s`e yılda 1 milyar dolar akacak

Nişantaşı`nın kalbi City`s`e yılda 1 milyar dolar akacak



18 Ocak'ta Nişantaşı'nda açılacak olan 126 mağazalı City's, hafta içi 25, hafta sonu 35 bin ziyaretçi ve yılda 1 milyar dolar ciro hedefliyor.




İşte City's'in getirdiği 'ilk'ler İstanbul Nişantaşı'nda inşaatı 1 yıl önce başlayan City's alışveriş merkezi, 18 Ocak'ta kapılarını açacak. City's Nişantaşı İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İlhan Gülay, 129 mağazalı alışveriş merkezinden yılda 1 milyar dolar ciro beklediklerini söyledi. 125 milyon dolar olarak planladıkları yatırım miktarının kurlar nedeniyle 150 milyon dolara mal olduğunu belirten Gülay, "1 milyar dolar cirodan sadece KDV vergisinden yaklaşık 200 milyon dolar sağlanacak, buna ek olarak istihdamdan doğacak vergiler, diğer vergiler de var" diye konuştu. Gülay ayrıca, alışveriş merkezinde toplam 2 bin 200 kişiye istihdam sağlanacağını kaydetti.


6 MAĞAZA REZERVE


126 mağazadan 120'sinin kiralandığını anlatan Gülay, "6 mağaza ise önümüzdeki 3 ay içinde Türkiye'ye ilk defa girecek olan uluslararası sürpriz markalar için ayrıldı" diye konuştu. Gülay, yapılan kiralamaların ortalama 10 senelik olduğuna işaret ederek, metrekare kirasının ortalama 129 Euro olduğunu dile getirdi ve bu rakamın Nişantaşı'nın en pahalı caddelerinden olan Abdi İpekçi'ye göre ucuz olduğunu vurguladı. Gülay, ayrıca grup olarak yeni projeler için hazırlandıklarını, detaylı açıklamanın bahar aylarında yapılacağını ifade etti.


MARKALARIN YARISI YERLİ


Gülay, City's'de yer almaları için yerli markalara da en az yabancılar kadar şans verdiklerini söyleyerek, mağazaların dağılımına bakıldığında yaklaşık yarı yarıya bir oran çıktığını belirtti. City's Nişantaşı Genel Müdürü Kazım Çizmeci, burasının Londra'da Harrods, Paris'te LaFayette gibi bir yaşam merkezi olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: "Özellikle marka çeşitliliğini sağlamak için 'shop mix'e çok dikkat ettik ve çok talep olmasına rağmen 3 bin - 4 bin metrekarelik departmant store'lara yer vermedik. Bu taleplere uysaydık 2 mağazayla kat kapanırdı ve çeşitlilik sağlayamazdık. 52 bin metrekarelik inşaat alanı ve 20 bin 495 metrekare kiralanabilir alan var. Bunu tasarım farklılığı arayan bilinçli tüketiciye doğru cevap verebilmek için en verimli şekilde kullandık."


City's ile Türkiye'ye giren markalar


* Versace Jeans


* Jean Paul Gaultier


* Class Roberto


* Cavalli


* Trussardi


* Baldinini


* Cerutti


* Pal Zileri


* Pura Lopez


* Point Zero


* Cache Cache


* Nike Woman


* Lush


* John Galliano


* John Richmond


İlhan Gülay, City's'de her kesime hitap eden markalar bulunacağını söylerken, yerli-yabancı marka ayrımı yapılmadığını belirtti.


Çapa, It's a Joke ile saat 03'e kadar eğlendirecek


CITY'S alışveriş merkezinin ilklerinden biri de ilk defa bir alışveriş merkezinde eğlence kulübünün yer alacak olması. Ünlü işletmeci İzzet Çapa tarafından işletilecek olan It's a Joke adlı mekanın saat gece 03'e kadar açık olması planlanıyor. Özel olarak tasarlanan ve Teşvikiye Caddesi'nde "exclusive" giriş kapısı bulunacak bu mekanla ilgili bilgi veren İzzet Çapa, "İstanbul gece hayatı nefes alamıyordu, bir tıkanıklık yaşıyordu. Bu nedenle, böyle bir yeni konseptle canlılık vermek istedik, buranın çok başarılı olacağına inanıyorum" diye konuştu.


İşte City's'in getirdiği 'ilk'ler


* 5 yıldız otel standartlarında işletilecek.


* 'Doorman'ler, kapıda müşterileri karşılayacak.


* Asansörlerdeki çalışanlar isteyenlere yardımcı olacak.


* Annelerin çocuklarını bırakabileceği bir mekân olacak.


* Pardösü, kaban veya paketler vestiyere bırakılacak.


* Her gün canlı DJ programı müzik sunacak.


* Çalışan kıyafetleri Canan Göknil tarafından tasarlandı.


(Sabah)