25 / 05 / 2022

Nurullah Cahan: Uşak'taki projeler hızla ilerliyor!

Nurullah Cahan: Uşak'taki projeler hızla ilerliyor!

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte projelere ara vermeden devam ettiklerini kaydederken , iki projede daha aşama kaydettiklerini bildirdi.Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte projelere ara vermeden devam ettiklerini kaydederken , iki projede daha aşama kaydettiklerini bildirdi. Cahan, "Dikilitaş Mahalle Konağı ve Kent Park Projesi kapsamında yıkımı yapılacak Endüstri Meslek Lisesi'nin yeni hizmet binasının atölyelerinin hafriyat çalışmalarını tamamladık" dedi. 


Uşak Belediyesi kentin gelişimi ve marka bir şehir olması adına gece gündüz demeden çalışıyor. Geniş araç ve gereç envanteriyle 24 saat esasıyla çalışmalarını sürdüren Belediye, kısa sürede birçok başardı çalışmalara imza attı. Mega projeleri bitirme aşamasına getiren Belediye, ihtiyaç hissedilen projelerin de ilerlemesi için somut adımlar atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Dikilitaş Mahallesi Mahalle Konağı'nın ve Kent Park Projesi sınırları içinde yer alan binalardan olan ve yıkımı gerçekleşecek Endüstri Meslek Lisesi'nin yerine yeni yapılan lisenin atölyelerinin hafriyat çalışmaları sona erdi. 


Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "ilimizin her ve marka bir şehir olması adına gece gündüz demeden çalışıyor köşesinin güzelleşmesi ve yaşanabilir bir kent olması adına projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor" ifadesini kullandı. Cahan, "Kentimizi adeta bir şantiye alanına çevirdik. Bütün mahallelerimizin en iyi hale gelmesi için tüm personelimizle saat gözetmeksizin çalışıyoruz. Çahşmalanmız başarıyla ilerliyor, Projelerimizden ikisinde daha somut gelişmeler söz konusudur. 


Bunlardan ilki Dikilitaş Mahallesi Mahalle Konağıdır. Projemizin hafriyat çalışmalarını bitirdik. Bundan sonraki aşamada kısa sürede binamızı bitirerek mahalle halkımı hediye edeceğiz" diye konuştu. 


Kent Park Projesi kapsamında yıkımı sağlanacak Endüstri Meslek Lisesi'nin yeni binasının atölyelerinin de hafriyat çalışmalarını bitirdiklerine dikkat çeken Cahan, "Kent Park Projemiz günden güne daha iyi konuma geliyor. Yaklaşık 100 bin metrekarte yeni sosyal alanların olacağı ve kentimizi rahatlayacağı projemizde gelişmeler oluyor. Bu konuda önemli adımlardan birisi de Endüstri Meslek Lisesi'nin yıkımıdır. Okulumuzun yeni binası yeni eğitim ve öğretim yılında hizmete giriyor. Okulumuzun kullanacağı atölyelerin hafriyat çalışmalarını da bitirdik. Yakın bir zaman içinde atölyeleri de bitirerek okulumuza bırakacağız" dedi. Anayurt