Nusaybin'de terör mağdurları, konut ve iş yerlerine kavuştu!

Nusaybin'de terör mağdurları, konut ve iş yerlerine kavuştu! Nusaybin'de terör mağdurları, konut ve iş yerlerine kavuştu!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör mağdurları için yapımı tamamlanan 342 konut ve 36 ticari iş yeri için kura çekimi gerçekleştirildi. 


Mitanni Kültür Merkezinde, Fırat Mahallesi 4. etapta yer alan 342 konut ve 36 ticari iş yerinin kura çekimi için düzenlenen törende açıklamalar yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, konut ve iş yerlerinin hak sahiplerine hayırlı olmasını diledi. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Nusaybin'in yürütülen inşa ve ihya çalışmalarıyla yeniden ayağa kaldırıldığını ifade eden Yaman, "Sayın Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, Bakanımız gerekli talimatları verdi. Modern bir kent inşa ettik." dedi.

"Terörle mücadelemiz, sizin evlatlarınıza bu zulmü yapan terör örgütünün sorumlularını tek tek ele geçirmemiz nedeniyle Mardin'de bir huzur oluştu. Yaklaşık 5 bin konutu Allah'a şükür bitirdik." diyen Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siz iyi niyetle seçiyorsunuz ama işi bilmeyen seçtiğiniz kişiler, sadece terörle uğraşıyorlar, size sıkıntı veriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında hükümet bu sıkıntıyı kısa sürede çözdü. Seçimde sizlere hizmet eden şahısları seçerseniz, yüzünüz gülerek, hayatınız devam edecek. Sizlerin arzusu ve isteği ile size hizmet etmeye çalışıyoruz."

Yaman, sağlanan huzur ile 3 milyonu aşkın turistin Mardin'i görmek için geldiğini anlatarak, otellerin açıldığını, esnafın yüzünün güleceğini, bu sayede istihdam alanları oluşarak hayatın daha konforlu hale geleceğini aktardı.