Öğrenciler Terme'yi modelkent olarak seçti!

Öğrenciler Terme'yi modelkent olarak seçti! Öğrenciler Terme'yi modelkent olarak seçti!

Samsun Terme Belediye Başkanı Şenol Kul " Gelecek nesillerin gurur duyacakları bir Terme için yola çıktık. Genç öğrencilerimizin hazırlayacakları projeler çalışmalarımıza ışık tutacak " dedi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Öğrenciler ile birlikte ilçede incelemelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul "Gelecek nesillerin gurur duyacakları bir Terme için yola çıktık. Genç öğrencilerimizin hazırlayacakları projeler çalışmalarımıza ışık tutacak" dedi. 

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'un davetlisi olarak Terme'ye gelen Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri yapacakları çalışmalarda Terme'yi model kent olarak kullanacaklar. Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yaşar Bahri Ergen ve öğretim üyesi Okan Murat Dede öncülüğünde 30 öğrenci ilçede 3 gün boyunca incelemelerde bulunarak ilçenin tamamını laboratuvar gibi kullandılar. 


İMAR SORUNLARINI BELIRLIYORUZ 


İlçenin kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini, derneklerini, merkezde ve kırsalda yaşayan vatandaşları ziyaret ederek yapacakları çalışmalar ile alakalı anket çalışması yapan öğrenciler Terme'de imar sorunlarının belirlenmesi, mevcut imar planı ana kararlarının sorunsala göre revizyona tabi tutulması, analiz- sentez çalışmaları sonucunda önerilerde bulunulması ve merkezdeki sorunun meydana dayalı tasarım çalışmalarıyla projelendirilmesi amacıyla çalışmalar yaptı. Belediyenin hayatın her alanına yönelik yapması gereken hizmetlerini ayrıntılı şekilde masaya yatıracaklarına vurgu yapan Amasya Üniversitesi. Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yaşar Bahri Ergen, "Bu yaptığımız çalışma stüdyo çalışmaları olarak adlandırılıyor. Bu yıl çalışma kapsamında Terme İlçesi seçildi. Terme çok önemli bir değişimin arifesinde. Bu noktada kente ilişkin stratejiler geliştirmek için projeler geliştireceğiz. Projeye olan katkılarından ve davetlerinden dolayı Terme Belediye Başkanı Şenol Kul'a teşekkür ederim" diye konuştu. 


Üniversiteliler Terme'yi model kent olarak seçti Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. sınıf öğrencileri bölge planlaması konusunda çalışma konusu olarak seçtikleri Terme ilçesinde çalışmalara başladı 


GENÇ FİKİRLERDEN YARARLANIYORUZ 


Öğretim üyeleri ve öğrenciler ile birlikte ilçenin bazı noktalarından incelemelerde bulunan ve öğrencilere bilgiler veren Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, "Kozluk Belediyesinde yaptığımız gibi Terme'de de genç fikirlerden faydalanmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 


Proje ile ilgili öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kul "Terme'yi bir laboratuvar olarak düşünün. Burada şehircilikle ilgili tespitlerinizi yapıp sunacağınız öneriler bize, şehircilik konusunda ışık tutacaktır. Çalışmalarınızı özgürce yapıp Termemizin yeni, çağdaş ve modern bir şehir görünümüne kavuşması için gerekli teklifleri cesaretle sunmanızı istiyorum" ifadelerinde bulundu. 

Ercan ONUI< Proje ile ilgili öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Kul "Terme'yi bir laboratuvar olarak düşünün. Burada şehircilikle ilgili tespitlerinizi yapıp sunacağınız öneriler bize, şehircilik konusunda ışık tutacaktır" dedi. 


Hedef Halk

pus