Öğrencilerden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne millet bahçesi tepkisi! 

Öğrencilerden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne millet bahçesi tepkisi!  Öğrencilerden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne millet bahçesi tepkisi! 

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsüne yapılmak istenen millet bahçesine üniversite öğrencileri tepki gösterdi. Öğrenciler tepkilerini sosyal medyada mesajlarında gösterdiler. 


Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsüne yapılmak istenen millet bahçesi projesinin, ihale tarihinin kesinleşmesiyle, öğrenciler projeye karşı tepkilerini dile getirdi. İhale tarihi  TOKİ  tarafından 5 Eylül 2019 olarak açıklanmıştı.

Evrensel'de yer alan habere göre, sosyal medyada bir araya gelen öğrenciler, internet üzerinden başlatılan çeşitli imza kampanyalarıyla da tepkilerini gösteriyor. "Yıldız millet bahçesi olmasın"  "YTÜ' de millet bahçesi istemiyoruz" gibi mesajlar tepkiler arasında.

Proje hayata geçirildiğinde, üniversite içerisine dışarıdan yapılacak olan girişler dolayısıyla duyulan güven kaygısı öğrenciler tarafından çokça dile getiriliyor. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, tüm bu nedenlerden ötürü millet bahçesi projesinin üniversitenin dokusuna uymadığını, kampüs yaşamının bu projeden zarar göreceğini ifade ediyor.

 

Yıldız Teknik Üniversitesi'ne millet bahçesi!