28 / 05 / 2022

ÖİB Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'ni özelleştiriyor!

ÖİB Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'ni özelleştiriyor!

Elektrik Üretim AŞ’ye ait Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'nin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye katılmak için tekliflerin alındığı bildirildi.Elektrik Üretim AŞ’ye ait Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'nin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye katılmak için tekliflerin alındığı bildirildi.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığından (ÖİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'nin özelleştirilmesi ihalesi için 6 şirket teklif verdi.


Açıklamada, Elektrik Üretim AŞ’ye ait, Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesine başvuran tüm katılımcıların önyeterlilik kriterlerini karşıladığı kaydedildi.


Teklif sahipleri, İçdaş Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım AŞ, Nokta Yatırım Holding AŞ, KRD Elektrik Üretim AŞ, MBM Enerji İnşaat Turizm Emlak Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ - Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ortak Girişim Grubu - LİMAK Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat AŞ ve Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ olarak duyuruldu.
AA