10 / 08 / 2022

ÖİB'den 10 ildeki taşınmazın satışına onay!

ÖİB'den 10 ildeki taşınmazın satışına onay!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Şeker Fabrikaları, Sümer Holding ve Hazine’ye ait bazı taşınmazların satışına onay verdi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Şeker Fabrikaları, Sümer Holding ve Hazine’ye ait bazı taşınmazların satışına onay verdi. 

T24'te yer alan habere göre; Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Resmi Gazete'de bugün yayınlanan onay kararlarıyla; Muş Bulanık'ta Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait toplam 3 dönümlük arazi ve üzerindeki taşınmazların 6 milyon 900 bin Türk Lirası bedelle, Tokat Zile'de ilçesinde Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait toplam 8 dönümlük arazi ve üzerindeki taşınmazların 7 milyon 70 bin Türk Lirası bedelle satışı onaylandı. 

ÖİB den 10 ildeki taşınmazın satışına onay!

Türkiye Şeker Fabrikaları’na ait Erzincan Üzümlü'deki 3 bin 265 metrekarelik arazinin 1 milyon 460 bin Türk Lirası'na, Tercan'daki 3 buçuk dönüm büyüklükteki taşınmaz ve üzerindekilerin de 700 bin Türk Lirası'na satılması onaylandı. 

Bunlara ek olarak, Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Sümer Holding adına kayıtlı yaklaşık 3 dönüm büyüklükteki arazinin 3 milyon 486 bin Türk Lirası'na,  Ankara  Gölbaşı'ndaki Hazine adına kayıtlı bin 193 metrekare büyüklüğe sahip taşınmazın ise 3 milyon 50 bin Türk Lirası bedelle satışı onaylandı.

ÖİB den 10 ildeki taşınmazın satışına onay!

Yine Kütahya’da Hazine adına kayıtlı bin 578 metrekare büyüklüğe sahip arazinin satışı ile Zonguldak Çaycuma’da Sümer Holding adına kayıtlı yaklaşık 3 dönümlük taşınmazın 3 milyon 486 bin Türk Lirası'na satılmasına da onay verildi. 

Adana'nın Çukurova ilçesindeki mülkiyeti Hazine’ye ait olan 5 dönüm büyüklükteki taşınmazın 3 milyon 750 bin Türk Lirası'na; Mersin, Giresun, Zonguldak ve Hatay’da Sümer Holding adına kayıtlı arazilerin de satışı onaylandı.

Karar için tıklayın