Ordu Köprübaşı Meydanı için çalışmalar başladı!

Ordu Köprübaşı Meydanı için çalışmalar başladı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Altınordu ilçesi Köprübaşı mevkiine meydan müjdesi vermesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi, Bülbül Dere’sinde zemin etüdü çalışması gerçekleştirdi.Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın Altınordu ilçesi Köprübaşı mevkiine meydan yapılacağına yönelik yaptığı açıklamanın ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi, Bülbül Dere’sinde zemin etüdü çalışması gerçekleştirdi.

 

BAŞKAN YILMAZ KISA BİR SÜRE ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

 

Başkan Yılmaz’ın kısa bir süre önce, “Köprübaşı mevkiinde, köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatarak Altınordu ilçemize yeni bir meydan kazandıracağız” şeklindeki açıklamasının hemen ardından meydan için derede zemin etüdü çalışması yapıldı.

 

DERENİN ZEMİN ETÜDÜ ÇALIŞMASI YAPILDI

 

Köprübaşı mevkiinde köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatarak Altınordu’ya yeni bir meydan kazandırılacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Köprübaşı Camii’nin de dâhil olacağı bu alanda yeni bir çevre düzenlemesi yaparak vatandaşlarımız için ortak yaşam alanı oluşturacağız. ‘Dere Üstü Meydan Projesi’ için İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımızın kontrolünde, zemin etüdü incelemesi kapsamında 20 m derinliğinde 6 adet, toplam 120 m sondaj ve 1 adet sismik çalışma yapıldı” dedi.

 

KENT MERKEZİNDE ORTAK BİR YAŞAM ALANI OLUŞACAK

 

Altınordu ilçesi Süleyman Felek Caddesi’nin yayalaştırma projesi kapsamında, Köprübaşı mevkiinin de trafiğe kapatılacağını ve bölgeye yakışır bir meydan oluşturulacağını belirten Başkan Yılmaz, “Barbaros Caddemizdeki su, kanalizasyon ve doğal gaz çalışmaları tamamlandı, yol ve kaldırımlarla ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindi. Çalışmaların tamamını bitirerek dolmuş güzergâhlarını ve trafiğin akışını bu cadde üzerinden sağlayacağız. Köprübaşı mevkiinde köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatarak Altınordu ilçemize yeni bir meydan kazandıracağız. Köprübaşı Camii’nin de dâhil olacağı bu alanda yeni bir çevre düzenlemesi yaparak vatandaşlarımız için ortak yaşam alanı oluşturacağız” diye konuştu.Ordu Büyükşehir Belediyesi