Ordu Stadı'nın yüzde 80'i tamam! İşte son görseller!

Ordu Stadı'nın yüzde 80'i tamam! İşte son görseller! Ordu Stadı'nın yüzde 80'i tamam! İşte son görseller!

Ordu'da inşa edilen yeni stadın inşaat çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlandı. Projenin inşaatında çalışmalar sorunsuz bir şekilde hızla devam ediyor...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nda konuşma yaptı. Konuşmasında Altınordu'nun Durugöl Mahallesi'nde yapımı devam eden stat inşaatının tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre;  Ordu'da UEFA standartlarında yapılan yeni stadın kaba inşaatının yüzde 80 oranında tamamlandı. 

 

 Zeminin alttan ısıtmalı olacağı Ordu Stadı'nın inşaatında yaklaşık 300 işçi çalışıyor. Enver Yılmaz, stat projesinde bin 600 araçlık otopark, ayrıca 18 adet asansör ve 25 adet loca bulunacağını söyledi. Stadın çevresi mor-beyaz renklerle donatılacak. Enver ılmaz, "Stadın kaba inşaatının yüzde 80'i tamamlandı, yıl sonu itibariyle stadın betonarmesi ve çelik imalatı tamamlanmış olacak. Fındık figürlü olacak bu stat önümüzdeki yıl ağustos ayı gibi hizmete girecek. Tribün inşaatlarında sona gelindi. Şu anda dış cephe imalatına başlandı. Ayrıca duvarların örülmesi de devam ediyor. Bunların yanında bazı bölgelerde ince işçiliğe geçildi." açıklamasında bulundu. 22 bşn seyrci kapasiteli ordu Stadı yaklaşık 103 milyon TL maliyetle inşa ediliyor. Yılmaz, "Çevre düzenlemesiyle birlikte Ordu muazzam bir stada kavuşacak. Projede emeğe geçenlere ve böylesine önemli bir yatırımı ilimize kazandıran Cumhurbaşkanımıza ve hükûmetimize teşekkür ediyorum." dedi.

 


 

 

 

pus