Ordu Tenis Kortu için sayılı günler kaldı!

Ordu Tenis Kortu için sayılı günler kaldı! Ordu Tenis Kortu için sayılı günler kaldı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu ilinin cazibesini artıracak bir projeyi daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Ordu’da yeni bir sosyal yaşam alanı olacağı gibi, tenis sporcularının da sayısını artıracak tenis kort ve sosyal tesis projesinin bitimine sayılı günler kaldı.Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu ilinin cazibesini artıracak bir projeyi daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Ordu’da yeni bir sosyal yaşam alanı olacağı gibi, tenis sporcularının da sayısını artıracak tenis kort ve sosyal tesis projesinin bitimine sayılı günler kaldı.

 

2 adet açık toprak tenis kortu, 2 adet kapalı akrilik tenis kortu, 2 adet açık akrilik tenis kortu, otopark alanı, açık fitness alanı, çocuk oyun alanı, sosyal tesis binası, restoran-kafe, dinlenme alanları, yeşil alanlar ve spor kampüsünden oluşacak tesisin sosyal tesis binasında; iç cephe sıva ve alçı asma tavan işleri, lavabo ve duşların seramik işi ve çatı yalıtımı tamamlanırken dış cephe alüminyum kompozit panel ve alüminyum camlı giydirme çalışması ise devam ediyor. Akrilik ve toprak tenis kortlarında asfalt kaplama ve tel örgü işi tamamlanırken zemin düzenlemesi yapılıyor. Kapalı tenis kortun çelik imalatı ve asfalt zemin işi tamamlandı. Peyzaj düzenleme çalışması devam eden projenin yüzde 80’i tamamlandı. Proje, Aralık ayında tamamlanarak tenis spor dalına ilgi duyanların hizmetine sunulacak.

 

SPORA VE SPORCUYA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

 

Başkan Enver Yılmaz, “Yeni bir sosyal yaşam alanı oluşturarak ilimizin cazibesini daha da artıracak bu proje, hem yeni sporcular yetiştirecek hem de var olan tenis sporcularının daha büyük başarılar elde etmesini sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi olarak, Ordu’da spora ve sporcuya desteğimiz sürecek” diye konuştu.Ordu Büyükşehir Belediyesi