06 / 02 / 2023

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu: Trabzon’da trafik sorunu bırakmayacağız!

Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu: Trabzon’da trafik sorunu bırakmayacağız!

Dönel kavşak için yapım ihalesinin gerçekleştiği söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkam Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da trafik sorunu bırakmayacağız” dedi.Trabzon’un Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi’nde inşa edilecek olan akıllı dönel kavşak için yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini kaydeden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkam Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da trafik sorunu bırakmayacağız” dedi.


Konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi’nde uygulanacak olan kavşak projesinin Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edilmesinin ardından Karayolları Genel Müdürlüğünce onaylandığını ve yapım ihalesinin Karayolları tarafından 6 Şubat’ta gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Bölgede modern dönel kavşak inşa edilecektir. Ayasofya Kavşağı gibi ışıksız olarak hizmet verecek olan bu kavşak ile trafik akışkanlığı sağlanacaktır. Ayrıca Reşadiye Kavşağının bittiği noktadan itibaren akıllı dönel kavşağı da içine alacak şekilde Devlet Karayolu yeniden düzenlenecek ve Sahil Yolu bağlantısı sağlanacaktır. Reşadiye Kavşağının hemen doğusunda akıllı dönel kavşağın tamamlanmasıyla bölgede trafik sorunu kalmayacaktır. İnşallah bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Pazarkapı’daki trafik sorununu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.


İHALE SÜRECİ DEVAM EDİYOR


İhalenin 6 Şubat 2017 tarihinde Karayolları tarafından gerçekleştirilmesini ardından yasal ihale sürecinin devam ettiğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, “İhale süreci devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda ihalenin onaylanması ve sürecin tamamlanmasıyla birlikte yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanacaktır” diye konuştu.


TRAFİK SORUNU BIRAKMAYACAĞIZ


Değerlendirmesinde Trabzon’da trafik sorunu yaşanan tüm noktalar için gerekli çalışmaların ivedilikle sürdürüldüğünü ifade eden Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da trafik sorunu yaşanan tüm bölgeleri teker teker çözüme kavuşturacağız.Şehrimizde trafik sorunu bırakmayacağız. Tensipleriyle her zaman şehrimizin

önünü açan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldı-rım’a, şehrimizin evladı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a, Karayolları Genel Müdürlüğümüze, milletvekillerimize ve tüm yetkililerimize şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 


Taka Haber 
Geri Dön