Örtaş İnşaat Kağıthane'de 137 odalı otel yapacak!

Örtaş İnşaat Kağıthane'de 137 odalı otel yapacak!

Örtaş İnşaat, İstanbul'un Kağıthane İlçesi'ne bağlı Merkez Mahallesi Cendere Mevkiide 137 odalı otel yapacak.. Örtaş İnşaat, İstanbul'un Kağıthane İlçesi'ne bağlı Merkez Mahallesi Cendere Mevkiide planladığı 137 odalı otel projesi için kolları sıvadı. Otel projesinin Nisan 2019’da kullanıma açılması hedefleniyor.

Projenin gerçekleşeceği toplam 1.302,14 metrekare alana sahip 12755 Parsel sayılı alanda 68 Odalı Otel amacı ile kullanılmak üzere Kağıthane Belediyesinden 04.06.2015 Tarih ve 5/55 sayılı yapı ruhsatına istinaden inşa edilen mevcut bina bulunuyor. Binanın hafriyat ve inşaat işlemlerine 10 Haziran 2015 tarihinde başlanmış olup, yapı inşaat alanında artış talebi ile 26 Şubat 2016 tarih ve 2/12 sayılı Tadilat Yapı Ruhsatı alındı.

Dış giydirmesi tamamlanan bina için 10 Nisan 2018 tarihinde bir Tadilat Ruhsatı daha alınarak, hem yapı inşaat alanı arttırılmış hem de binanın ofis ve işyeri olarak kullanılmasına karar verildi. Fakat son olarak bina içerisinde tadilat yaparak binanın tekrar otel olarak kullanılması planlandı. Bu kapsamda 137 odalı olarak planlanan otel binası için tekrar Tadilat Ruhsatı alınacak.

Otel amacıyla kullanılması planlanan yapının zemin taban alanı 835,3 metrekare olup, toplam
yapı inşaat alanı 8 bin 801,62 metrekare olarak tespit edildi.

Örtaş İnşaat Kağıthane de 137 odalı otel yapacak!

Projenin bulunduğu yer, ana yolların yakınında olup, ulaşıma uygun bir noktadadır. Proje alanı inşaatı devam eden 3.havalimanına yaklaşık 20 km mesafededir. 37,10 km uzunluğundaki Gayrettepe-Yeni Havalimanı Metro Hattı Kağıthane İlçesinden geçmekte olup, proje konusu otel sözkonusu metro istasyonuna yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Dolayısıyla 3. havalimanının işletmeye alınması ile birlikte bölgede konaklama ihtiyacı artacağından, proje faaliyete geçtikten bölgede prestijli konaklama ihtiyacına katkı sağlayacaktır. Otel modern yaşamın tüm gereksinimlerine cevap verecek şekilde tasarlanacaktır.

Örtaş İnşaat Kağıthane de 137 odalı otel yapacak!

Proje üç aşamadan oluşuyor. Birincisi; ÇED sürecinin tamamlanması, projelerin hazırlanıp tadilat ruhsatının alınması, ikincisi; binanın iç kısımlarının ince inşaat işleri, üçüncüsü ise; çevre düzenlemesi ile projenin kullanıma açılması işlemleri olup, proje toplamda 8 milyon 555 bin 66,3 TL'ye mal olacak.

 

 

Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com