24 / 05 / 2022

Osmangazi Demirkapı'da kentsel dönüşüm atağı!

Osmangazi Demirkapı'da kentsel dönüşüm atağı!

Osmangazi Belediyesi'nin Demirkapı Mahallesinde hayata geçireceği Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hazırlıklar tamamlandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tatbikat Varlıkları Kurulu Genel Müdürlüğünde bulunan proje bakanlık tarafından inceleniyor. Bölgenin imar planları son şeklini alırken, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi içinde bulunan 11 tescilli yapının röleveleri hazırlanarak restorasyon çalışması için Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'na teslim edildi. Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları dönüşüm çalışmalarına ışık tutacak. 


BÖLGEYE UYGUN KONUTLAR

Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Demirkapı kentsel dönüşüm projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan projede 102 blok yer alacak. 234 adet 2+1, 28 adet ise 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle göze çarpan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 adet ticari alan olacak. Yeşil alanlarıyla ön plana çıkacak olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm projesinde kapalı ve açık otoparklar yapılacak.


Bursa Kent 


Haber Bursa'da Meydan'da şu şekilde yer aldı


Osmangazi Belediyesi'nin Demirkapı Mahallesi'nde hayata geçireceği Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hazırlıklar tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tatbikat Varlıkları Kurulu Genel Müdürlüğü'nde bulunan proje bakanlık tarafından inceleniyor. Bölgenin imar planları son şeklini alırken, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi içinde bulunan 11 tescilli yapının röleveleri hazırlanarak restorasyon çalışması için Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'na teslim edildi. Kentsel Dönüşüm konusunda yıllardır planlı ve büyük titizlikle çalışmalar yürüten Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile Uludağ eteklerinde kalan bölgenin çehresini tamamen değiştirecek. Geçtiğimiz yıl temelini attığı Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile kentsel dönüşüm alanında Türkiye'ye örnek olan Osmangazi Belediyesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ile çıtayı biraz daha yukarıya taşıyacak. Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları dönüşüm çalışmalarına ışık tutacak. 


Bursa'da Meydan
Haber Olay Bursa Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Osmangazi Belediyesi'nin Demirkapı Mahallesi'nde hayata geçireceği Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde hazırlıklar tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tatbikat Varlıkları Kurulu Genel Müdürlüğünde bulunan proje bakanlık tarafından inceleniyor. Bölgenin imar planları son şeklini alırken, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi içinde bulunan 11 tescilli yapının röleveleri hazırlanarak restorasyon çalışması için Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'na teslim edildi. 


BÖLGENİN YAPISINA UYGUN KONUTLAR 


Uludağ eteklerinde toplam 68 bin 929 metrekarelik alanda gerçekleşürüecek olan Demirkapı kentsel dönüşüm projesi, konutları, ticari alanları, yeşil ve sosyal donatı alanları ile Türkiye'ye rol model olacak. Bölgenin coğrafi ve kültürel yapısına uygun olarak hazırlanan projede 102 blok yer alacak. 234 adet 2+1,28 adet ise 3+1 olmak üzere Demirkapı'ya mimarisiyle göze çarpan toplam 262 konut yapılacak. Konutların yanı sıra projede 8 adet ticari alan olacak. Yeşü alanlarıyla ön plana çıkacak olan Demirkapı Kentsel Dönüşüm projesinde kapalı ve açık otoparklar yapılacak. 


ULUDAĞ'IN İHTİŞAMI ORTAYA ÇIKACAK 


Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi hakkmda bilgiler veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Kent estetiği ve mimari kültürüne uygun bir proje hazırladık. Bölgenin coğrafi yapısı çeşitlilik arz etse de, inşa edilecek konutlar bölgenin sosyal ve kültürel yapısına, coğrafi şartlarına uygun olacak. Demirkapı projesi Uludağ'm ihtişamını ortaya çıkaracak güzel bir çalışma olacak" dedi. Olay Bursa