Otopark tabelaları güneş enerjisi ile çalışacak!

Otopark tabelaları güneş enerjisi ile çalışacak! Otopark tabelaları güneş enerjisi ile çalışacak!

Kent genelinde otopark alanlarında bulunan tabelalar çevreci ve ışıklı tabelalar ile değiştiriliyor. İSPARK Genel Müdürü Çevik: "Güneş enerjisi ile çalışan tabelalarla hem enerji tasarrufu hem de çevreye katkı sağlayacağız"

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Katlı açık ve yol üstü otoparklarında her gün yaklaşık 150 bin kişiye hizmet veren İSPARK, çevreci projeleri hayata geçiriyor.


Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla otoparklarda pilot olarak başlatılan uygulama kapsamında tabelalar çevreci ve ışıklı tabelalar ile değiştiriliyor. 


Sürücülerin araçlarını daha rahat ve kolay park etmelerine imkan sağlayan çevreci tabelalar, gün içinde güneşten aldığı enerjiyi özel bir sistemle depolayarak, hava karardıktan sonra, sürücülere park yeri bulmaları konusunda kolaylık sağlıyor.


Açıklamada görüşlerine yer verilen İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, modern otoparkları ve teknolojik sistemleri hizmete sunarken, sürdürülebilir sosyal ve çevreci projelerle de kent hayatında değer kattıklarını ifade etti.


Kısa bir süre önce başlayan uygulamanın tüm otoparklarda bu yıl tamamlanacağını kaydeden Çevik, "Güneş enerjisi ile çalışan tabelalarla hem enerji tasarrufu hem de çevreye katkı sağlayacağız. Aynı zamanda elektrikli araçlar için otoparklarımızda şarj dolum ünitelerini de vatandaşlarımızın hizmetine sunduk" ifadelerini kullandı.


AA

pus