Çukurova Balkon

Özel hastaneler konaklama tesislerinde sağlık ünitesi açabilecek!

Özel hastaneler konaklama tesislerinde sağlık ünitesi açabilecek! Özel hastaneler konaklama tesislerinde sağlık ünitesi açabilecek!

Özel Hastaneler Yönetmeliği'nde yapılan değişik kapsamında özel hastaneler konaklama tesislerinde sağlık ünitesi açabilecek...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Sağlık Bakanlığı, Özel Hastaneler Yönetmeliği'nde yapılan değişikle uzun süredir özel hastane ve tıp merkezlerinin uzman kadrosu sıkıntısına çözüm getirdi. Özel hastaneler, 31 Aralık 2013 tarihi bitimine kadar, uzman kadrolarıyla planlama kapsamındaki merkezleri başka özel hastaneye devredebilecekler. 


UZMAN TABİP GÖREVDE 

Kadrolu uzman tabip sayısı 15-50 arasında olan hastanelerin açacakları birimlerde en fazla iki; 51-100 arasında en fazla üç ve 100 üzerinde olanlarda ise en fazla dört uzman tabip görev yapacak. Özel hastane birden fazla konaklama tesisinde sağlık ünitesi açabilecek. Ayrıca yıl sonuna kadar uzman kadrolarıyla planlama kapsamındaki merkezleri başka özel hastaneye devredebilecek veya özel hastaneler kendi aralarında karşılıklı olarak uzmanlık dalı değişimi yapabilecekler.


Safure Canturk/Sabah Gazetesi