24 / 05 / 2022

Özyurtlar İnşaat, Ekonomist'in 50 yatırımcı listesinde 6. sırada!

Özyurtlar İnşaat, Ekonomist'in 50 yatırımcı listesinde 6. sırada!

Ekonomist Dergisi, son sayısında kapak konusunu konut sektörüne ayırdı. Yapılan proje ligi araştırmasına göre 50 inşaat firmasının yer aldığı proje ligi araştırmasına Özyurtlar İnşaat, listenin altıncı sırasından girdi.Ekonomist Dergisi, son sayısında kapak konusunu konut sektörüne ayırdı. Yapılan proje ligi araştırmasına göre 50 inşaat firmasının yer aldığı proje ligi araştırmasına Özyurtlar İnşaat, listenin altıncı sırasından girdi.  Altı şantiyede 4 bin 165 konut ile başarısını üst sıralara taşıyan Özyurtlar İnşaat, sektöre verdiği güven ile en çok tercih edilenler arasında ki yerini aldı. Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Başarımızın arkasında yatan en büyük sır, yatırımcılarımıza verdiğimiz güvendir” dedi


Türkiye'nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Özyurtlar İnşaat, Ekonomist Dergisi'nin yaptığı araştırmayla durumunu tescilledi. Konutta proje ligi araştırması yapan Ekonomist Dergisi, markalı konut üreticilerinin kaç şantiyede kaç proje inşa ettiklerini araştırdı. 50 inşaat firmasının yer aldığı proje ligi araştırmasında Özyurtlar İnşaat, altı şantiyede 4 bin 165 konut ile listenin altıncı sırasından girdi. Yapılan araştırmaya göre en yakın rakiplerini açık arayla geride bırakan Özyurtlar İnşaat'ın toplam yatırım tutarı 1.500 milyon TL oldu. 


Özyurtlar İnşaat'ın bugüne kadar 45 bin kişiye ev sahibi yaptığını söyleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, halk arasında güven veren bir firma olarak bilindiklerini söyledi. Yaptıkları projelerle isimlerinden sıkça söz ettirdiklerini ifade eden Özyurt, Ekonomist Dergisi'nin araştırmasında üst sıralarda yer almanın, güvenilirliklerinin bir kanıtı olduğunu vurguladı. Özyurt, şöyle konuştu:


“Bugüne kadar binlerce insanı ev sahibi yaptık. En çok tercih edilen birkaç firmadan biri olduk. Bu başarının arkasında yatan en büyük sır yatırımcılarımıza verdiğimiz güvendir. Projelerimizi her zaman söz verdiğimiz zamanda teslim ettik, kaliteden ödün vermedik ve modern yaşam tarzını uygun fiyata ev sahibi olmak isteyenlerle buluşturduk. Böyle olunca da başarı kaçınılmaz oldu.”


Esenyurt'un yıldızı parlıyor

Ekonomist Dergisi'nin yaptığı araştırmada, proje geliştirme yarışında metrekare fiyatları en uygun bölgelerin Kurtköy ve Esenyurt olduğu belirtiliyor. Araştırmaya göre Özyurtlar İnşaat'ın konutlarını konumlandırdığı Esenyurt'un metrekare fiyatı 3.400 TL olarak belirlenmiş. Esenyurt'un Özyurtlar İnşaat tarafından cazibe merkezi haline geldiğini anlatan Tamer Özyurt, bölgenin yatırımcısı açısından yakın zamanda büyük değer kazanacağını söyledi. Özyurt, bugün Esenyurt'a yatırım yapanların yarın kazanacağını ifade etti. 

  


Haber Anadolu Ajansı'nda şu şekilde yer aldı;


Özyurtlar İnşaat, Ekonomist Dergisi tarafından yapılan "Konutta proje ligi" araştırmasında 50 firma arasında 6'ncı oldu.


Özyurtlar İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, son sayısında "Konutta proje ligi" araştırması yapan Ekonomist Dergisi, markalı konut üreticilerinin kaç şantiyede ne kadar proje inşa ettiklerini araştırdı. Söz konusu araştırmada 50 inşaat firması yer alırken, Özyurtlar İnşaat, altı şantiyede 4 bin 165 konutla listeye altıncı sıradan girdi. Özyurtlar İnşaat'ın toplam yatırım tutarı ise 1,5 milyar lira oldu.


Araştırmada, proje geliştirme yarışında metrekare fiyatı en uygun bölgelerin Kurtköy ve Esenyurt olduğu belirti lirken, Özyurtlar İnşaat'ın konutlarını konumlandırdığı Esenyurt'un metrekare fiyatı ise 3 bin 400 lira düzeyinde belirlendi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, bugüne kadar 45 bin kişiyi ev sahibi yaptıklarını belirterek, halk arasında "güven veren bir firma" olarak bilindiklerini kaydetti.


Yaptıkları projelerle isimlerinden sıkça söz ettirdiklerini vurgulayan Özyurt, Ekonomist Dergisi'nin araştırmasında üst sıralarda yer almalarının, güvenilirliklerinin bir kanıtı olduğunu ifade etti.


Özyurt, bugüne kadar en çok tercih edilen firmalar arasına girdiklerini vurgulayarak, "Bu başarının arkasında yatan en büyük sır, yatırımcılarımıza verdiğimiz güvendir. Projelerimizi her zaman söz verdiğimiz zamanda teslim ettik, kaliteden ödün vermedik ve modern yaşam tarzını uygun fiyata ev sahibi olmak isteyenlerle buluşturduk. Böyle olunca da başarı kaçınılmaz oldu." değerlendirmelerini yaptı.


Esenyurt'un, Özyurtlar İnşaat tarafından cazibe merkezi haline geldiğine de değinen Özyurt, bölgenin yakın zamanda büyük değer kazanacağını dile getirdi.


 AAHaber Milat Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;Özyurtlar inşaat, Ekonomist Dergisi tarafından yapılan "Konutta proje ligi" araştırmasında 50 firma arasında 6'ncı oldu. Özyurtlar inşaat'tan yapılan açıklamaya göre, son sayısında "Konutta proje ligi" araştırması yapan Ekonomist Dergisi, markalı konut üreticilerinin kaç şantiyede ne kadar proje inşa ettiklerini araştırdı. Söz konusu araştırmada 50 inşaat firması yer alırken, Özyurtlar İnşaat, altı şantiyede 4 bin 165 konutla listeye altıncı sıradan girdi. Özyurtlar İnşaat'ın toplam yatırım tutarı ise 1,5 milyar lira oldu. Araştırmada, proje geliştirme yarışında metrekare fiyatı en uygun bölgelerin Kurtköy ve Esenyurt olduğu belirti lirken, Özyurtlar İnşaat'ın konutlarını konumlandırdığı Esenyurt'un metrekare fiyatı ise 3 bin 400 lira düzeyinde belirlendi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, bugüne kadar 45 bin kişiyi ev sahibi yaptıklarını belirterek, halk arasında "güven veren bir firma" olarak bilindiklerini kaydetti. 


Milat