Pakistan, Türk inşaat şirketlerinin tecrübesinden ders çıkarmak istiyor!

Pakistan, Türk inşaat şirketlerinin tecrübesinden ders çıkarmak istiyor! Pakistan, Türk inşaat şirketlerinin tecrübesinden ders çıkarmak istiyor!

Pakistan Başbakanı İmran Han, çok tecrübeli Türk inşaat şirketleri olduğunun altını çizerek, son 6-7 senede Türkiye'de yaklaşık 2 milyon konut inşa edildiğine dikkati çekti...Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan Başbakanı İmran Han, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Anadolu ajansı'nda yer alan habere göre; Han, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde ticaret ve yatırım konularının yanı sıra dış ilişkiler, terörle mücadele ve iki ülkenin de karşı karşıya olduğu ortak güvenlik tehditleri gibi konuları masaya yatırdıklarını belirtti. Han, Türkiye ve Pakistan'ın her alanda bağlarını kuvvetlendirmek istediğinin altını çizdi.

"Sizin tecrübenizden ders çıkarmak istiyoruz"

Han, çok tecrübeli Türk inşaat şirketleri olduğunun altını çizerek, son 6-7 senede Türkiye'de yaklaşık 2 milyon konut inşa edildiğine dikkati çekti. Han, "İnşallah biz de sizin tecrübelerinizden ders çıkarmak istiyoruz. Çünkü Pakistan'da ilk defa bu kadar iddialı bir plana imza atılıyor." dedi.

Han, Hazreti Muhammed'in adalet değerlerini temel alan bir Pakistan inşa etmek istediklerini söyledi. 

 

Türk müteahhitler Pakistan'da ciddi projelere imza atıyor!