Palandöken Belediyesi'nden şehit Metin Aydemir'in ailesine konut!

Palandöken Belediyesi'nden şehit Metin Aydemir'in ailesine konut!Palandöken Belediyesi, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Aydemir'in ailesi için daire aldı. Metin Aydemir'in ailesi için satın alınan dairenin tapusu ve anahtarı teslim edildi.


Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Aydemir'in ailesi için Palandöken Belediyesi tarafından satın alınan dairenin tapusu ve anahtarı teslim edildi.


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde geçen yıl girdiği çatışmada şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Aydemir'in ailesi için Palandöken Belediyesi tarafından satın alınan dairenin tapusu ve anahtarı teslim edildi. Törende  sürekli gözyaşı döken şehidin annesi Fehime Aydemir “Oğlumun kanı bayraktadır. Bir tapu değil bin tapu da benim oğlumu geri getiremez” dedi.


BugünHaber Milat Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Diyarbakır Lice'de 19 Ağustos tarihinde PKK'lı teröristlerce girdiği silahlı çatışmada şehit edilen 24 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Metin Aydemir'in ailesine, Belediye Meclisi'nin aldığı kararla ev satın alındı. Şehit ailesinin isteği doğrultusunda Palandöken İlçesi Yunus Emre Mahallesi'nde bulunan bir inşaat firmasından ihale yoluyla alman daire Başkan Bulutlar tarafından aileye teslim edildi. Bürüt 200 metrekare evin anahtarını şehidin küçük kardeşi Mehmet Aydemir'e, tapusunu ise şehit Annesi Fehime Aydemir'e teslim etti.Şehit Metin Aydemir'in babası Taha Tahsin Aydemir ise Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar'a hassasiyetinden ötürü teşekkürde bulunarak, Allah devletimize zeval vermesin" duasında bulundu.Hediye edilen evin tapusunu Belediye Başkanı Bulutlar'ın elinden alan Şehit Metin Aydemir'in Annesi Fehime Aydemir," Bu Türk Bayrağında benim Metin oğlumun kanı var. Allah bu zalimlere fırsat vermesin. Bu akbabaların kökü kazınsın ve kahır etsin. Bu Devlete huzur versin. Bir oğlum daha var binlerce oğlumuzu var Allah onlara bu devlete huzurlu askerlik yapmalarını nasip etsin. Bu vatan bizim ve devlet bizim biz var oldukça bu devlette var olacak" dedi. Milat