Pancar Motor Fabrikası arazisine ofis geliyor!

Pancar Motor Fabrikası arazisine ofis geliyor!Erbakan Hoca'nın fabrikası olarak bilinen Bayrampaşa'daki Pancar Motor Fabrikası'nın arazisine ofis geliyor. Yeni proje için çalışmalar başladı...


Temeli 1956 yılında Necmettin Erbakan tarafından atılan ve Bayrampaşa Kartaltepe Sağmalcılar Mevkii'nde yer alan Pancar Motor Fabrikası arazisinde hareketli günler başladı. Senelerdir atıl durumda olan araziye konteynırlar konulu.

İnşaat ruhsatı alındı

Yaklaşık 40 bin metrekare alana sahip Bayrampaşa Pancar Motor Fabrikası'nın inşaat ruhsatı alındı. Söz konusu alanda inşaat çalışmaları 2 yıl içinde başlayacak ve inşaat en fazla 5 yıl içinde bitirilecek. 

Ofislerin inşa edileceği Pancar Motor Fabrikası arazisi en son Yapı Kredi Finansal Kiralama Anonim Ortaklığı mülkiyetine geçmişti. Ancak yetkililer söz konusu alanda hangi firmanın inşaata başlayacağını gizli tutuyor. Şirketin yeni proje inşaatı için nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. 

Pancar Motor Fabrikası arsasının satışıyla ilgili gelişmeler Türkiye'nin 1 numaralı emlak haber sitesi Emlakkulisi.com'da olacak...


Pancar Motor Fabrikası arazisine ofis geliyor!

Pancar Motor Fabrikası arazisine ofis geliyor!

 

Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com