Peker Holding Les Ottomans'a talip!

Peker Holding Les Ottomans'a talip! Peker Holding Les Ottomans'a talip!

Peker Holding ağırlıklı gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir grup. Arsa geliştiriyorlar. Türkiye dışında İngiltere ve Almanya'da da projeleri var.Savunma sanayi ve havacılık sektörlerinde de işleri bulunuyor. Hava taksi hizmeti sunuyorlar. Patron Hasan Peker girişimci bir iş insanı.

Para Dergisi'nde yer alan habere göre, kısa süre önce kendisi yeni bir girişimde bulundu. Peker, İstanbul'un en güzel otellerinden biri olan Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'a ait (işletmesi Ahu Aysal'da) Les Ottomans'a talip olmuş. Boğaziçi kıyısındaki bina için iki taraf arasında ciddi pazarlık yapılmış.

Aysal tarafı fiyatta aşağı düşmeyince şimdilik kaydıyla pazarlıklar tıkanmış. Ancak tam da bu noktada yeni bir proje ortaya çıkmış. Peker Holding tarafı otelin içindeki bir bölümü uzun süreli kiralamak istemiş. Ve bu konuda el sıkışmışlar. Boğaziçi manzaralı bir bölüm için anlaşma yapılmış. Peker Ailesi bu iş için Peker Hospitality isimli bir şirket kurmuş.

Peker Ailesi bu şirket üzerinden yeni girişimleri olan bir restoran zincirinin ilk halkasını Les Ottomans'da açacakmış. Pur isimli bu restoranın ilk etapta beş adet olması planlanmış. Zincirin diğer halkalarının açılacağı mekanlar için İngiltere'de görüşmelere başlanmış. Pur, Fransız ve Akdeniz mutfağında uzman olacakmış...