Pendik çekim merkezi oldu

Pendik çekim merkezi oldu Pendik çekim merkezi oldu

Pendik'te milyar dolarlık dönüşüm projeleri ve silikon vadisi projesi de bölgeyi çekim merkezi yapıyor. Peşpeşe hayata geçen ve yakın gelecekte hayata geçirileceği açıklanan, beş yıldızlı oteller ve alışveriş merkezleri ile marina, silikon vadisi ve 550 h

Pendik, son yılların parlayan yıldızı... İlçede her keseye göre konut bulmak mümkün. Uydukent bölgesi, Kurtköy ve Aydos ile önemli bir konut merkezi olan ilçede, yeni konut projeleri yolda... Sadece konut projeleri değil; marina, fuar merkezi, silikon vadisi, Sabiha Gökçen Havalimanı genişletme çalışmaları, beş yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri ve 550 hektarlık dönüşüm projesi için, "Pendik'i uçuracak projeler" ifadesi kullanılıyor. Pendik'te 50 bin YTL'den 600 bin dolara kadar konut bulmak mümkün... Uydukent'te 50 bin YTL'ye daire bulunabiliyor. Aydos villa bölgesinde de villalar 250 bin dolar ile 600 bin dolar arasında değişiyor.

Pendik'te peşpeşe hayata geçen ve yakın gelecekte hayata geçirileceği açıklanan dev projeler, beş yıldızlı oteller ve alışveriş merkezleri ile marina, silikon vadisi gibi devasa yatırımlar Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya'yı da gururlandırmış ki, Kaya, "Pendik yükselen bir değer oldu. İlçemiz parmakla gösterilen bir ilçe haline geldi. Bunu başarmak için sihirli ellere ihtiyaç da yoktu, halkımız yanımızda oldu biz de başardık" diyor.

Silikon vadisi geliyor

Erol Kaya, Pendik ilçesinin; hayata geçirilen marina, fuar merkezi, 550 yataklı eğitim araştırma hastanesi, dev alışveriş merkezleri, üç adet beş yıldızlı otel ve ulaşım olanaklarıyla ile Anadolu yakasının yükselen değeri olduğunu ifade etti.

Pendik'te kurulacağı açıklanan 'Silikon Vadisi' de herkesi heyecanlandırdı. Silikon Vadisi için, önemli bir dönüşüm projesi hayata geçirilecek. Sabiha Gökçen Havalimanı, F-1'e yakınlığı, demiryolu, E-5 ve TEM bağlantı yolları, deniz ulaşımı ve yük taşımacılığı (Pendik-Yalova feribot seferleri), uluslararası gemi taşımacılığı (Ro-Ro) yerli ve yabancı girişimcilerin inşaat yatırımları, özel ve kamu kurumlarının toplu konut atakları ile yatımcıların gözdesi olan Pendik, adından sıkça söz ettiriyor.

Marina, bu yıl faaliyete geçecek

Uluslararası fuar merkezi, istihdam ve bölge ekonomisini canlandırmakla birlikte Pendik'in uluslararası etkinliklere imza atan bir ilçe olmasını sağlayacak. Başkan Erol Kaya, 500 yat kapasiteli marinanın da 136 bin 300 metrekarelik alanda kurulmakta olduğu bilgisini veriyor.

Erol Kaya, marina projesiyle ilgili şunları söylüyor: "İstanbul'un 3. yat limanı olacak marinamız, 'yap işlet devret' modeli ile yapılıyor. Pendik mendireğinin olduğu yerde inşaat çalışmaları devam eden Marina projesinin, bu yıl içinde faaliyete geçmesini planlıyoruz. Marinanın 136 bin 300 metrekarelik alanının 72 bin metrekaresi dolgu alanı, 64 bin 300 metrekaresi ise deniz yüzeyinden oluşuyor. Projeyle, ilçe ticareti büyük bir hareketliliğe kavuşacak. Marina, Pendik Belediyesi'ne, yıllık 1.5 milyon YTL kira geliri getirecek. Marinayla bin 500 kişi de iş sahibi olacak."