Pendik Yayalar 8 no'lu parsele tapu geliyor!

Pendik Yayalar 8 no'lu parsele tapu geliyor!Vatandaşları tapu sahibi yapmaya devam eden Pendik Belediyesi, son olarak Yayalar 8 no’lu parseli de Milli Emlak’tan devralarak hak sahiplerine satışına başlıyor. Ertuğrulgazi-Sülüntepe Hazine parsellerinden olan alanda devir işlemlerinde son aşamaya gelVatandaşları tapu sahibi yapmaya devam eden Pendik Belediyesi,  son olarak Yayalar 8 no’lu parseli de Milli Emlak’tan devralarak  hak sahiplerine satışına başlıyor. Ertuğrulgazi-Sülüntepe Hazine parsellerinden olan alanda devir işlemlerinde son aşamaya gelindi. Protokol imzalarının atılmasının ardından Pendik Belediyesi  700 hak sahibine tebligat yapacak. 


Modern ve düzenli şehirleşme konusunda yaptığı çalışmaları hız kesmeden sürdüren Pendik Belediyesi, daha önce 7 adet parseli Maliye Hazinesi’nden devralarak hak sahiplerine  satışını gerçekleştirmişti.  Bu kapsamda Ertuğrulgazi-Sülüntepe Hazine parsellerinden olan Yayalar 8 no’lu parsel de Pendik Belediyesi tarafından devralındı. 253 bin 800 metrekarelik alanda 700 hak sahibi,  satış işlemlerinin ardından tapularına kavuşacak. Pendik Belediyesinin vatandaşlara tebligat yapmasıyla birlikte 20 gün içinde satış işlemleri başlayacak.   


Pendik Belediyesi, 3 bin 769 gecekondunun dönüşümünü hedefleyerek Velibaba, Ertuğrulgazi, Sülüntepe ve Yayalar Mahallelerinde bulunan 17 adet parselin Maliye Hazinesi’nden devralınmasına yönelik çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu kapsamda 818 adet gecekonduyu kapsayan Yayalar 6, Yayalar 11, Yayalar 41, Yayalar 847, Şeyhli 809, Şeyhli 811 ve Dolayoba 43 nolu parseller olmak üzere toplam 7 adet parsel Milli Emlak'tan devralındı.  Son olarak Yayalar 8 no’lu parselin de devriyle  bu konuda önemli bir aşama kaydedilmiş oldu.  


Pendik Yayalar 8 no


Pendik Belediyesi