Pendik'e 1 katrilyon 80 trilyon liralık yatırım!

Pendik'e 1 katrilyon 80 trilyon liralık yatırım! Pendik'e 1 katrilyon 80 trilyon liralık yatırım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pendik Belediyemiz sadece son birkaç yılda ilçemize 230 trilyon liralık yatırım yapmıştır. Diğer eserlerle birlikte Pendik, son birkaç yılda 1 katrilyon 80 trilyon liralık bir yatırıma kavuşmuştur." dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Pati Pendik İlçe Teşkilatının 5. Olağan Kongresi'ne katılmak için Pendik’e geldi. Erdoğan, Kurtköy Spor Salonu’nda yapılan kongre öncesi Pendiklilere hitap etti. Pendik'in sahip olduğu imkânlar ve tabii güzellikleriyle İstanbul'un ilçeleri arasında farklı bir yere sahip olduğunu belirten Erdoğan “Havalimanından hızlı trene, İstanbul'un en büyük su kaynağı olan Ömerli Barajı'ndan Marmara Denizi'nin güzelliklerine, turizmden tarıma ve hayvancılığa kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu imkânlarıyla Pendik'in geleceğini çok daha parlak görüyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı'yla ayrı bir zenginlik, ayrı bir potansiyele sahip. Yani ulaşımda burada yok yok. Her şey var. Deniz dersen, deniz de var.”diye konuştu.

Pendik, İstanbul'un en mutena ilçelerinden biri halini aldı

1987 tarihinden beri ayrı bir ilçe olan Pendik’in kendi hükümetleri ve belediye başkanları döneminde adeta yeniden baştan kurulduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul'un plansız, hesapsız, bilinçsiz büyüyen bu ücra köşesinin yerini İstanbul'un en mutena ilçelerinden biri halini almıştır. Bu başarıda üç dönem belediye başkanlığı yapan Erol Kaya kardeşim ve iki dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Kenan Şahin kardeşimin büyük payları olmuştur.”diye konuştu.

Pendik'i daha da ileri taşımak istiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik'i daha da ileri taşımak ve ilçeyi belediyecilikte müstesna bir yere getirmek istediklerini dile getirerek, "Pendik Belediyemiz sadece son birkaç yılda ilçemize 230 trilyon liralık yatırım yapmıştır. Büyükşehir Belediyemizin aynı dönemde Pendik'e yaptığı yatırım da 688 trilyon liradır. Diğer eserlerle birlikte Pendik, son birkaç yılda 1 katrilyon 80 trilyon liralık bir yatırıma kavuşmuştur. Belediyelerimizin ve diğer kamu kurumlarımızın Pendik'te hala devam eden tutarı 44 ayrı yatırımının tutarı ise 5 katrilyon 866 trilyon liradır. İlçe belediyemizce son yıllarda hizmete sunulan 10 ayrı spor tesisi Pendikli gençlerimize bir armağanımızdır. Bunun üzerine 12 spor tesisi daha ilave etmek üzere belediyemiz hazırlıklarını çeşitli aşamalarda devam ettiriyor."dedi.

Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı'nın açılışının yapıldığını hatırlatan Recep Tayyip Erdoğan, havalimanı Kaynarca arasındaki metro hattının ve ilk etabı başarıyla hizmet veren teknoparkın sağlık ağırlıklı ikinci etabının inşalarının devam ettiğini bildirdi.