Pendik'te tapular dağıtılıyor!

Pendik'te tapular dağıtılıyor!

Pendik Belediyesinin imar uygulama çalışmaları bir mahallenin daha yüzünü güldürüyor. Ahmet Yesevi  Mahallesinde yürütülen imar uygulama çalışmasını tamamlayan Pendik Belediyesi, 720 hak sahibini tapularına kavuşturacak.


 

Pendik Ahmet Yesevi Mahallesi’nde 32 hektarlık alanda gerçekleştirilen imar uygulaması Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildi. 720 hak sahibini ilgilendiren yeni imar tapuları 10.11.2017'de Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edilerek Pendik Belediyesine teslim edildi. Böylece Kentsel Dönüşüm Modeli baz alınarak parselasyonu hazırlanan bölgenin önünde sağlıklı bir şehirleşme için de engel kalmadı. 

 

Başkan Şahin: “Bölge hızla gelişecek”

 

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  tescil edilen tapuları Pendik Tapu Müdürü Ali Rıza Çelik’ten teslim aldı. Ahmet Yesevi Mahallesi’nde yapılan imar uygulamasıyla geniş imar yollarına sahip, otopark sorununu kendi içinde çözebilmiş, kentsel dönüşüm mantığına aykırı düşmeyen parseller üretilmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Şahin: “Buradaki amaç;  bölgenin sosyal ve kültürel açıdan geliştirilebilmesi, sağlıklı kent yapılaşmalarının oluşturulması, sağlanacak emsal ve değer artışlarıyla depreme dayanıklı yeni yapıların inşasının hızlı ve ekonomik olarak gerçekleştirilmesidir.” diye konuştu.


Tapu dağıtımı, 20 Kasım’da başlıyor

 

Ahmet Yesevi Mahallesi’ni kentsel dönüşüme açık bir hale kavuşturan imar tapuları, 20 Kasım’dan itibaren Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından hak sahiplerine dağıtılacak. Tapu sahipleri, boş parsellerde imar durumu alarak binası olanlar ise 6306 Sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu çerçevesinde riskli yapı tespitlerini yaptırarak yeni yapılar inşa edilecek.

 

Pendik Belediyesi