Prime Development Anadolu'da iki yeni AVM açacak!

Prime Development Anadolu'da iki yeni AVM açacak!Türkiye pazarına 2007 yılında giren Uluslararası gayrimenkul yatırımcısı Prime Development, önümüzdeki üç yıl içinde Anadolu'da iki yeni proje geliştirecek.


Almanya merkezli uluslararası gayrimenkul yatırımcısı Prime Development, Türkiye pazarına 2007 yılında girdi. Pazara girdiğinden bu yana üç önemli AVM projesi geliştiren, diğer taraftan Neomarin ve Ritim İstanbul projelerine danışmanlık veren grup, önümüzdeki dönemde yeni projeler yapmaya hazırlanıyor. 


Primemall markasıyla İskenderun, Antakya ve Gaziantep'te üç AVM açan grubun odağında yine Anadolu var. Önümüzdeki üç yıl içinde Anadolu'da iki yeni proje geliştireceklerini söyleyen Prime Development CEO'su Artuğ Çetin, "Ancak projeler henüz geliştirme aşamasında olduğu için detayları netleşince paylaşacağız. Önümüzdeki üç yıl içinde 750 milyon TL'lik yatırım planlıyoruz" diyor. Açılacak olan projelerin toplam kiralanabilir alanının 80100 bin metrekare olması ve yaklaşık 250-300 mağaza ile i hizmet vermesi planlanıyor. 4. istanbul dışında gerçekleştirilecek olan bu projelerde yaklaşık 2 bin 500 kişiye yeni iş imkanı sunulması bekleniyor. 


Ekonomist