Qent İstinye Haziran’da teslim ediliyor!

Qent İstinye Haziran’da teslim ediliyor! Qent İstinye Haziran’da teslim ediliyor!

Firma: Toya Yapı-Dilek Gayrimenkul

Proje: Qent İstinye

Toya Yapı ve Dilek Gayrimenkul ortak girişimi ile Boğaziçi’nin eşsiz atmosferinde ve İstinye Park’ın hemen yanı başında hayat bulan Qent İstinye; sadeliği ve çevreye uyumu ile öne çıkıyor.TOYA Yapı ve Dilek Gayrimenkul ortak girişimi ile Boğaz’la bütünleşmiş ev ve yaşam kültürünü referans alan yapıda inşa edilen, nitelikli konut ve mimarlık anlayışının çağdaş yaşam tarzıyla birleştiği “Qent İstinye”de yaşam Haziran’da başlıyor. Toplam 3.070 metrekare alan üzerinde az katlı, 122-395 m² arasında değişen 1+1’ den 5+1’e kadar farklı daire tiplerinde üç blok şeklinde planlanan Qent İstinye’de lüks ve konfor bir arada sunuluyor.  Ferah, yüksek tavanlı, güneş ışığı ve manzaradan optimum yararlanılan doğa ile iç içe bir mekan anlayışının hakim olduğu  Qent İstinye  projesinin mimari tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık, iç mekan tasarımları da dünyaca ünlü Porsche Design Studio tarafından gerçekleştirildi. 

4 mevsimlik bir yaşam

Geniş açıklıklar sayesinde iç mekanlarda daha fazla gün ışığı ile birlikte daha geniş bir manzara sağlanırken, Boğaz’a ve İstinye yokuşuna bakan yönde teras ve balkonlarla saydamlaşan cepheler manzaraya açılıyor. 

Teras ve balkonları ile Boğaz’la ve doğa ile iç içe olan Qent İstinye’de tamamen açılıp kapanabilir saydam ayırıcılar sayesinde ev sahiplerinin tercihleri ve iklim koşullarına uygun olarak iç-dış ilişkisi düzenlenebiliyor. Malzeme seçimindeki sadelik tüm hatları ile tasarıma yansırken iç-dış bütünselliğinin desteklendiği Qent İstinye’de, ev sahipleri dilerlerse konutlarının neredeyse tamamını bir terasa dönüştürebiliyor. 

İç mimaride Porsche Design imzası

Aksesuar ve kıyafetlerin yanı sıra elektronik ürünler, lüks mega yatlar ve konut projeleri gibi sayısız tasarımda imzası bulunan Porsche Design, Türk gayrimenkul sektörüne Qent İstinye projesi ile farklı bir soluk getiriyor. 

Qent İstinye’nin iç mimarisi dünyada efsaneleşmiş Porsche Design Studio’nun fonksiyonel tasarım alternatifleri ile daire sahiplerine sunuluyor. İkonik mimariye sahip Qent İstinye, modern ve yalın tasarım diliyle öne çıkarken iç mekanlarda fonksiyonel bir estetik anlayışı sunuluyor.

Doğanın sunduğu tüm unsurları mimari tasarımlarında kullanan Porsche Design Studio, Qent İstinye’de yaşayan ve her dönem modern çizgisini koruyacak mimari tasarımlara imza atıyor. Çağdaş yaşam başlıyor

Qent İstinye’nin sosyal tesisinde, açık-kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, hamam, lounge alanı yer alıyor. Projede kapalı otoparkların yanı sıra 3-5 metrekarelik depo alanları da ev sahiplerinin hizmetine sunuluyor. Lüks ve konforun bir arada hayat bulduğu projenin genelinde, ferah, yüksek tavanlı, güneş ışığı ve manzaradan optimum yararlanılan doğa ile iç içe bir mekan anlayışı hakim olacak.

Çevre dostu

Türkiye’de çok az örneği olan yeşil bina sertifikası LEED® for Homes™ adayı Qent İstinye, düşük karbon salınımı ve yüksek enerji verimliliğine sahip yapısı ile hem doğayı koruyor, hem de enerjiyi daha verimli kullanmayı mümkün kılan yeniliklerle enerji tasarrufu sağlıyor. Qent İstinye’nin çevre dostu yapısıyla uygun olan elektrikli şarj istasyonları Qent’lilerin kullanımına sunulacak. 

Elektrikli araçların yanı sıra dışardan şarj edilebilir hibrit araçları da şarj edecek üniteler sayesinde Qent İstinye’de yaşayanlar yakın bir gelecekte Türkiye’de kullanımının yaygınlaşması beklenen çevre dostu elektrikli araçları rahatlıkla kullanabilecek. Haziran ayında teslimi yapılacak Qent İstinye, ev sahiplerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek teknoloji ve donanım ile inşa edildi.

Qent İstinye’de her an değerli


Qent İstinye, konut sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği hizmetlere kolay ulaşmalarını sağlıyor. Rezervasyon, şoför kiralama, sigorta, transfer hizmetleri, yurtdışı etkinliklerinde bilet temini, vale, araç servisi, depo dolumu, araç yıkama, danışma, emanet/vestiyer, tanıtım, paket taşıma, noter, terzi, kuru temizleme ve eczane gibi birçok alanda concierge hizmeti ile hayatı kolaylaştırıyor.


İstinye’de Boğaza karşı, yeşil ile iç içe,  klasik anlayışın “güzel ve yalın” değerleriyle tasarlanan 21. yüzyılın konakları “müstakil ama birlikte” çağdaş bir kent yaşamı modeli sunuyor.

www.qentistinye.com


Satış Ofisi İletişim Numarası: 0212 229 66 77 - 99 27


projeye sor