Regnum, Anadolu yakasının en yüksek binasını yapacak

Regnum, Anadolu yakasının en yüksek binasını yapacakRegnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, Tepe Nautilus'un yanında bulunan arsaya, Anadolu yakasının en yüksek binasını yapacaklarını söyledi.


Binanın, bölgenin siluetini değiştireceğini dile getiren Öztürk, 'Anadolu yakasına gidenler bizim binamıza bakarak yönlerini bulacaklar' diye konuştu. Kadıköy ile Koşuyolu arasında, İbrahimağa Mahallesi'nde yer alan Tepe Nautilus'un yanındaki Regnum'a ait arsa üzerinde yapılacak gökdelenle ilgili konuşan Ufuk Öztürk, binanın en az 30 katlı olacağını belirtti. Binanın altında küçük bir alışveriş merkezinin olacağını dile getiren Öztürk, 'Arsa büyüklüğü yeterli olmadığı için İstanbul'un en uzun binası olamayacak. En fazla çıkabileceğimiz 37-38 kat. Ama Anadolu yakasının en yüksek binası olacak. Projenin içeriğini gelecek ay açıklayacağız. Şu anda mimari grupla ön çalışmalarımız sürüyor. En üst katlarda mutlaka rezidanslar olacak. Ofis yapıp yapmamayı ve ofis olduğu takdirde konutla oranlarının ne olacağı konusunu daha netleştirmedik' diye konuştu.

2010'DA BİTMESİNİ İSTİYORUZ
Gökdelenle ilgili dünyaca ünlü bir mimarla anlaştıklarını ifade eden Öztürk, hafriyata bu yılın sonunda başlanacağını anlatarak şunları söyledi: 'O bölgede belediyeye vermiş olduğumuz söz doğrultusunda çok ciddi bir otopark işimiz var. Metro Transfer Merkezi projesi kapsamında toplu taşıma peron duraklarını da yapacağız. Yani ancak bu işleri tamamladıktan sonra binayla ilgili çalışmalarımız yer üstüne çıkabilecek. 2008 sonuna doğru yer üstü çalışmalarımız başlayacak. 2010 yılında da binayı bitirmek gibi bir hedefimiz var.' Yapılacak binanın, belediyenin o bölgedeki büyük çaplı değişim projesinin bir parçası olduğunu belirten Öztürk, projenin önünde beş yıldızlı bir otelin de bulunacağını söyledi.

Türkiye'de süren 5 projesi var
1- Elitkent
2- Sky Residence
3- Bargylia
4- Kaeria
5- Astrum Towers