RE/MAX Türkiye’de kadın istihdamı yüzde 50’ye yaklaştı!

RE/MAX Türkiye’de kadın istihdamı yüzde 50’ye yaklaştı!Önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketleri arasında yer alan RE/MAX Türkiye, kadın çalışan sayısını 1.900'ün üzerine çıkardı ve kadın çalışa sayısını toplam istihdamın yüzde 50’sine ulaştırdı.


Cinsiyet eşitsizlikleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sektörlerin mücadele ettiği sorunların başında geliyor. Özellikle söz konuları ebeveynlik olduğunda anne ya da anne adayı kadınların iş hayatında çeşitli engellerle karşılaşıyor. Yaşanan bu tablonun önüne geçmek amacıyla profesyonel sahada pek çok çalışma gerçekleştirilirken, müjdeli bir haber de önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketleri arasında yer alan RE/MAX Türkiye’den geldi. 4 binden fazla profesyonel gayrimenkul danışmanının bulunduğu şirket, kadın çalışan sayısının 1.900'ü geçtiğini açıkladı.

RE/MAX Türkiye’de kadın istihdamı yüzde 50’ye yaklaştı!

Konuya ilişkin olarak önemli açıklamalar yapan RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat GOLDŞTAYN “Gayrimenkul sektöründe kadınları daha etkin kılmak ve önlerine çıkarılan engelleri kaldırmak, öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Özellikle anneliği bir dezavantaj olarak gören anlayışın artık tarihe karışması gerektiğine inanıyoruz. RE/MAX’li anneler, ailemizin en önemli parçaları. Üstelik hem kendilerine vakit ayırıp hem de rekor üstüne rekor kırarak, gayrimenkul danışmanlığının en üst seviyede nasıl yapılabileceğini defalarca kez kanıtladılar. 20 yıldan fazla süredir bünyemizde olan, hatta çocukları büyüyüp bizimle çalışan anneler bile var. Amacımız, daha fazla kadına istihdam sağlayarak cinsiyet eşitliğini sektörümüzün ayrılmaz bir parçası haline getirmek” şeklinde konuştu.

Kadın çalışan sayısının artışı hem ormanları hem de umutları yeşertiyor

Kadınların elde ettikleri başarılarını aileleri ve çocuklarıyla paylaştığı bir girişim modeli benimsediklerini belirten RE/MAX Türkiye Merkez İşe Alım Yöneticisi Leman Aydemir de “Ailesi ve çocuklarıyla değerli zamanlarını geçirebilmek her kadının hayali. RE/MAX olarak kendi işinin sahibi olan, hatta bu işi çocuklarına miras bırakabilecek güçlü kadınlar yaratmak için gayret gösteriyor, yükselmelerine destek oluyoruz. Pandemi döneminde evde kaldığımız süreçte, çocuk tiyatrosu, yoga, müzikal, tiyatral etkinlikler ve atölyeler gibi pek çok online etkinlik düzenleyerek hem kendilerinin hem de ailelerinin ve çocuklarının keyifli zaman geçirmelerini sağladık. Bu süre zarfında RE/MAX’li kadınlar için Sakarya’da yeşerttiğimiz hatıra ormanını da büyütmeye devam ettik. Son olarak 1.900’den fazla fidan dikerek toplam 8 bin ağaçla üçüncü ormanımızda sona yaklaştık. Kadın çalışanlarımız arttıkça tıpkı ormanlarımız gibi cinsiyet eşitliğinin hem toplumda hem de iş hayatında sağlanabileceğine dair umutlarının da yeşereceğine inanıyoruz” dedi.

 

Pandemiye rağmen konut sektörü kazandırdı!