Riva ve Florya projesinde hedef zengin Galatasaraylılar!

Riva ve Florya projesinde hedef zengin Galatasaraylılar!Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz, Emlak Konut projelerinden minimum 508 milyon lira gelir elde edeceklerini tahmin ettiklerini söyledi. Cengiz, "Karın artması için Riva ve Florya'da yapılacak konutları en yüksek fiyatlardan, en değerli Galatasaraylılara satmak durumundayız." dedi. 


Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Gayrettepe Dedeman Otel'de düzenlenen Galatasaray Kulübü Divan Kurulunun şubat ayı olağan toplantısında üyelere hitap etti. Cengiz, önemli mali sorunları olduğunu söyledi.

"Emlak Konut GYO ile görüşmeler sürüyor"

Mustafa Cengiz konulması sırasında Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projesine de değindi. Cengiz, Riva ile Florya projelerinin durumu ve geliştirilmesiyle ilgili Emlak Konut Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile görüşmelere devam ettiklerini anlattı.

Riva ve Florya projesinde hedef zengin Galatasaraylılar!

Cengiz, göreve gelir gelmez Emlak Konut GYO yetkilileri ile bir toplantı yaptığını söyledi. Cengiz, "Bizim yapmamız gereken, Florya ve Riva projeleriyle ilgili karı maksimize etmek. Minimum gelir olarak 508 milyon lira görünüyor. Karın artması için Riva ve Florya'da yapılacak konutları en yüksek fiyatlardan, en değerli Galatasaraylılara satmak durumundayız. Karımızın artması demek, Galatasaray'ın gelirlerinin artması demek. Emlak Konut GYO, Florya'da imar düzenlemesi yapmak durumunda. Görüşmeler sürüyor. İnşaat alanının artırılması konusunda çabalarımız var. Uğraşıyoruz. Umarım orada da geliri en maksimum hale getiririz." açıklamasında bulundu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Emlak Konut GYO ile yapılan proje anlaşması dosyasını birkaç kez okuduğunu ifade eden Cengiz şunları söyledi; "Okudum ama bir şey göremedim. Emlak Konut GYO Başkanı'na dedim ki, 'Burada gizli mürekkeple bir şey mi var, neden gizlilik koydunuz?' Hiçbir şey yok. Sayın Başkan Dursun Özbek döneminde yapılan sözleşmede saklanacak hiçbir şey yok. Devletin haklı olarak bir takım regülasyonları var. Mahremiyet açısından görülmesi istenmiyor. Sözleşmede gerçekten bizim aleyhimize bir husus yok. Görevimiz, maksimum desteği vermek. Biz kazandıkça devlet de kazanıyor. Bundan da hiç mutsuz değiliz." şeklinde konuştu.

"Hiç kredi kullanmadık"

Cengiz, göreve gelmelerinin ardından 60 milyon liraya yakın ödeme yaptıklarını söyledi. Cengiz, "Biz 60 milyon lirayı öderken tek kuruş banka kredisi kullanmadık. Factoring firmalarına da gitmedik." dedi. Ciddi mali sorunları olduğunu ifade eden Cengiz, bu sorunları aşmak için çalışacaklarını belirtti. Cengiz, "Üzülüyorum, Emlak Konut GYO'dan gelen 508 milyon lira kırdırıldı. Gelir 340 milyon liraya indi ve geldiği gibi gitti. Bu para 2017 yılı Şubat ayında kasaya girmeden bir gün önce, 800 milyon lira, yani 213 milyon dolar finansal borç vardı. Sonrasında para hesaba girince borç 126 milyon dolar mertebesine iniyor. Ancak şu anda fiili banka borcumuz 183 milyon dolar. Yani buradan 94 milyon dolar değil, 30 milyon dolarlık bir fark elde edebilmişiz." şeklinde konuştu.