Rixos Eskişehir'e LEED Gold sertifikası!

Rixos Eskişehir'e LEED Gold sertifikası!Rixos Eskişehir, Türkiye'de bu sertifikaya sahip 4. tesis oldu. Eskişehir Bademlik'te, doğal yapıya uygun inşa edilen Rixos Eskişehir, Amerika Yeşil Bina Konseyi tarafından dünyanın en büyük çevre ödülü "LEED Gold Sertifikası" ile ödüllendirildi.


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in "Rektörlük dönemi projemdi, başkan olarak hayata geçirmek kısmet oldu" dediği ve Büyükşehir Belediyesinin yap işlet devret modeli ile hayata geçirdiği, Polimeks tarafından inşa edilen Rixos Eskişehir, Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED Gold) sertifikasını almaya hak kazandı.


"LEED Gold Sertifikası" ödülü için binalar, sürdürülebilir alanlar, malzeme ve kaynaklar, su kullanımında verimlilik, enerji ve atmosfer, tasarımda yenilikler, iç mekan kalitesi, açılarından değerlendiriliyor. Sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik ve yüksek performanslı binalara verilen ödül ile çevreye zararlı etkilerin azaltılması amaçlanıyor.


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi