Çukurova Balkon

Rus turizmci, Antalya'da 5 otellik zincir kiraladı

Rus turizmci, Antalya'da 5 otellik zincir kiraladı

Rusya'nın en büyük turizm şirketlerinden İntourist, Antalya'da zincir otel kiraladı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Bir yıl önce Türkiye pazarına girmek için kiralık otel arayışına giren şirket, ön hazırlık çalışmalarını tamamladı.  
  
Turizm sektörünün önemli markalarından Justiniano Hotels ile anlaşmaya varan Rus turizm devi, grubun bünyesinde bulunan 5 oteli 5 yıllığına kiraladı. Biri 4, diğerleri 5 yıldızlı olan tesisler, toplam 2 bin 416 yatak kapasitesine sahip. Justiniano Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gür, Akdeniz kıyısında yer alan 6 otelden 5'ini Ruslara kiraladıklarını doğruladı. Gür, "Otellerimizi kiraya vermekle turizmden çekilmiyoruz. Yeni yatırımlarla daha da güçleneceğiz." dedi. Justiniano ile yaptıkları anlaşmanın dışa açılma stratejilerini güçlendireceğini belirten İntourist Başkanı Aleksandr Arutunov ise iki yıl içinde Mısır'da da 3 bin yataklı zincir otel kiralamayı hedeflediklerini açıkladı.

Rusların 'milli tatil' yöresi haline gelen Antalya, son dönemlerde Rus işadamlarının da dikkatini çekiyor. Petrol ve doğalgaz gelirleriyle zenginleşen Rus şirketleri, birikimlerini Antalya'da turizm sektörüne yatırıyor. 1929 yılından beri Rusya'da şehir otelciliği işletmesi yapan İntourist, ülke dışında büyümek için Antalya'yı seçti. Birkaç ay önce 646 yataklı 5 yıldızlı Justiniano Club Belek otelini kiralayarak Türkiye pazarına adım atan şirket, müşterilerine kaliteli hizmet sunmak amacıyla aynı gruba ait 4 otelin daha işletmesini aldı. Ömer Gür, Rus İntourist ile otellerin kiralanması yönünde işbirliği yaptıklarını ifade ederek, "İyi imajımız ve kalitemizden dolayı bizi tercih ettiler." diye konuştu.

Gür, iki tarafın memnun kaldığı sürece ortaklığın devam edeceğini aktardı. Rus firmaların Antalya'da turistik tesis satın almalarının önümüzdeki dönemde artacağı bilgisini verirken, yabancıların turizme yatırım yapmalarının sektörü güçlendireceğini dile getirdi. İntourist, Justiniano ile vardığı anlaşma sonucu, 291 yataklı 4 yıldızlı Justiniano Club Alanya, 500 yataklı 5 yıldızlı Justiniano Club Park Conti Alanya, 366 yataklı 5 yıldızlı Justiniano Wish Grand Kemer, 613 yataklı 5 yıldızlı Justiniano Wish Side, 646 yataklı 5 yıldızlı Justiniano Club Belek otellerini işletecek.
 
Şaban Gündüz / Zaman