04 / 07 / 2022

Ruslar gayrimenkul yatırımında Türkiye'den vazgeçmiyor!

Ruslar gayrimenkul yatırımında Türkiye'den vazgeçmiyor!

Uluslararası seyahat kısıtlamasının kalkmasının ardından Rusya vatandaşları yurt dışında gayrimenkul yatırımı yapmaya başladı. Ülke vatandaşları en çok Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapıyor. Uluslararası seyahat kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla beraber Rusya vatandaşlarının yurtdışında gayrimenkul alımına ilgisinin yeni arttığını belirten Kommersant gazetesi, en fazla ilgi gösterilen ülkenin Türkiye olduğunu dile getirdi. 

Sputniknews'te yer alan habere göre; Rusların yurtdışında gayrimenkul alımına ilgisinin pandemi öncesindeki seviyenin gerisinde olduğu belirtilen gazete, bir önceki yıla oranla yüzde 3.6'lık artış olsa da, 2019'a kıyasla yüzde 13.8 oranında bir düşüş kaydedildiğine dikkat çekti.

 Ruslar gayrimenkul yatırımında Türkiye den vazgeçmiyor!

Prianru sitesinin analizine göre deniz ülkeleri Türkiye, Bulgaristan ve İspanya'nın en fazla ilgi gören yerler olduğunu aktaran Kommersant, Tranio şirketinin analizlerinde Türkiye'ye talebin yüzde 53 arttığının görüldüğünü belirtti. Prianru'ya konuşan uzmanlar, Türk lirasındaki değer kaybının Rusları Türkiye'de gayrimenkul satın almaya yönelttiğini söyledi. 

Ruslar gayrimenkul yatırımında Türkiye den vazgeçmiyor!

Kommersant, bazı ülkelerin gayrimenkul alımı karşılığında ikamet izni ve vatandaşlık alma prosedürlerini basitleştirmeye hazırlandığını ve bu nedenle Rusları çekme konusunda Türkiye'yle rekabete gireceğini de belirtti. 

Rusların gayrimenkulde tercihi Türkiye!