Sadettin Varan: Kentsel dönüşümü iki günde çözeceğiz!

Sadettin Varan: Kentsel dönüşümü iki günde çözeceğiz!

İzmir Çevre ve Şehircilik II Müdürü Sadettin Varan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Toplantısı'nda Kentsel Dönüşüm Yasası'ndan faydalanmak isteyen işadamlarına seslenerek, "Projenizi getirin iki günde çözelim" dedi.


İzmir Çevre ve Şehircilik II Müdürü Sadettin Varan, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Toplantısı'nda Kentsel Dönüşüm Yasası'ndan faydalanmak isteyen işadamlarına seslenerek, "Projenizi getirin iki günde çözelim" dedi. Varan, "İzmir'de bulunan eski yapılar kenti saran bir virüs gibiydi. 


Eğer bunlan dönüştürmezsek ileride çok daha büyük problemler ile uğraşmak zorunda kalacağız. Bakanlığımız İzmir'de 918 hektar alanda kentsel dönüşüm çalışması başlatmıştır" diye konuştu. Bostanlı'da zemin sorunu nedeniyle yan yatan 126 daireli 10 binayla ilgili bilgi veren Varan, "Bölgeyi riskli alan ilan ettik. Ama vatandaş direniyor ve riskli yapı tespiti yaptırmıyor. Onlar buna karar vermedikten sonra yıkmamız mümkün değil" dedi. Işadamlanna çağnda bulunan Varan, "Gelin, İzmir'in makus tarihini birlikte yenelim. Bize 10 bin metrekarenin üzerinde olsun, projenizi getirin biz de dönüştürelim. Siz projenizi getirin biz Ankara'ya gidip 2 güne çözeceğiz" diye konuştu. 


Yeni Asır