16 / 08 / 2022

Şafak Elektrik, Silivri’deki fabrikasını faaliyete geçiriyor!

Şafak Elektrik, Silivri’deki fabrikasını faaliyete geçiriyor!

İstanbul Hadımköy’deki 5 bin metrekare tesisini taşıyarak, 1 ay sonra 11 bin metrekare olan Silivri’deki fabrikasını faaliyete geçirecek olan Şafak Elektrik, yeni bir döneme geçiş yapıyor.
37 yıl önce işadamı Ekrem Koca tarafından kurulan Şafak Elektrik A.Ş, elektrik piyasasında bağlantı pabuçlarını üreten ve yüzde 100 yerli sermayeli bir firma. Şirketin 35 yıldır ürettiği sıkmalı kablo pabuçları ise artık jenerik marka haline geldi.  Adı, tıpkı Selpak, Borcam, Pimapen gibi ürünle özdeşleşen Şafak pabuçları, halen TEDAŞ gibi işletmelerin ihale şartnamesinde yer alıyor. İç piyasada yabancı rakiplerini geride bırakan Şafak Elektrik pazarda yüzde 55’lik paya sahip oldu.

Şafak Elektrik Yönetim Kurulu Üyesi Tuba Koca Demirtaş, “Montaj ustaları artık kablo pabucunu ‘oradan bir ŞAFAK ver’ diyerek istiyorlar” dedi.

İstanbul Hadımköy’deki 5 bin metrekare tesisini taşıyarak, 1 ay sonra 11 bin metrekare olan Silivri’deki fabrikasını faaliyete geçirecek olan Şafak Elektrik, yeni bir döneme geçiş yapıyor.  

Dünyayla Bağlantısı Genişleyecek

Halen 20 ülkeye ihracat yapan ve bu yolla Paraguay, Filipinler, Avusturya gibi dünyanın en uzak köşelerine uzanan Şafak Elektrik, ihracatın cirodaki payını yüzde 15’den yüzde 25’e yükseltmeyi hedefliyor. Türkiye’de elektrikte bağlantının lideri olan marka, Genel Müdür Osman Demirtaş’ın ihracata odaklanan yeni yaklaşımı ile dünyayla olan bağlantısını genişletecek. 

Şafak Elektrik’in giderek artan performansı, bir dönem rakibi olan dünya markası ile yollarının kesişmesine neden oldu. Alman firma Klauke, sesini daha güçlü duyurabilmek için Türkiye distribütörü olarak Şafak Elektrik’i seçti.  Tuba Koca Demirtaş “Örnek aldığımız eski rakibimizle ilerleme kararı aldık. Bunu dünyaya Kıbrıs’ta bir organizasyonla duyurduk” dedi.

Kıbrıs’ta 24 Eylül tarihinde 150 katılımcının iştirak ettiği KKTC’de Diricanlı firması tarafından organize edilen toplantı, oldukça renkli ve eğlenceli anlara sahne olurken, Alman Klauke ile Şafak Elektrik arasında uzun yıllar sürecek işbirliğinin de dünyaya duyurulmasını sağladı.

Hizmeti Mobil Araçla Müşterisinin Ayağına Götürüyor

100’e yakın çalışanı ile dinamik bir kadroya sahip olan Şafak Elektrik, 86 bayisi ile Türkiye’nin her şehrinde faaliyet gösteriyor. Yıllık 20 milyon Euro satış hacmine sahip olan şirket, mobil araçlı satış ekibiyle ürün ve hizmetlerini müşterisinin ayağına kadar götürüyor. Şirketin ürün gamında 1000’den fazla ürün bulunuyor.

Tuba Koca Demirtaş, “Babamın vizyoner bakış açısıyla kurulan, daha sonra iki ortağın katılımıyla devam eden Şafak Elektrik’i dünyada daha iyi noktalara getirmek üzere azimliyiz. Yakın geçmişte yıllık yüzde 20 ile yüzde 35 arası büyüme oranlarını yakalamıştık. Ekonomideki daralma nedeniyle, bu yıl sonunda yüzde 5-10 aralığındaki büyümenin başarı sayılacağını düşünüyoruz” dedi.

Kablo Pabucu Nedir?

Endüstriyel terminolojiye göre “konektör” ya da “çapa” olarak da bilinen kablo pabuçları, birçok elektrikli uygulamalara doğrudan bağlantı yapılmasını sağlamak, bakım, tamirat, montaj ve demontaj işlemlerinde kolaylık sağlamak amacıyla tasarlanmış kablo aksesuarlarıdır. En yaygın örneği; motorlu araçların elektriksel aksamlarını beslemek için kullanılan akü bağlantı uygulamalarıdır.Daha fazla bilgi için:

Tel: 444 77 35

Web sitesi: www.safakelektrik.com.tr