Sakarya Arifiye Park'ın temeli atıldı!

Sakarya Arifiye Park'ın temeli atıldı!Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projeleri arasında yer alan Arifiye Park projesinin temeli atıldı.Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de hayata geçirilecek olan park projesinin temeli atıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, temel atma töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ilçe belediye başkanları, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Ali Başar, siyasi parti ve STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, teşkilat mensupları ile çok sayıda davetli de katıldı.

Arifiye Park’ın temeli atıldı


Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu konuyla ilgili olarak, “Arifiye Park 10 dönüm bir alana sahip. İçerisinde bir kafeterya, 300 metrekare kapalı, 400 metrekare açık alan, havuz, basketbol sahası, futbol sahası, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun alanları ve kaykay pistimiz bulunuyor. Arifiye Park’ın temel atma törenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toçoğlu’na hizmet teşekkürü


Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da “AK Parti iktidarları ile Arifiye hızla gelişen bir ilçe oldu. Bu hızlı gelişme ile Arifiye yaşanabilir bir ilçe oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na bugüne kadar Arifiye’ye kazandırmış olduğu bu güzel hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Projelerimiz devam ediyor. Bu yıl içerisinde Büyükşehir Belediyemiz birçok proje ile Arifiye’yi geliştirmeye devam ediyor. Farklı alanlarını bünyesinde barındıracak Arifiye Park projesini bizlere kazandırdığı için Arifiye halkı adına Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

15 milyonluk asfalt çalışması


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da, “Büyükşehir olarak bizim temel önceliğimiz, Sakaryayı daha yaşanabilir hale getirmektir. Bütün hizmetlerimizi bu anlayış doğrultusunda yürütmekteyiz. Arifiye ilçemizi daha yaşanabilir hale getirmek için İlçe belediyemizle birçok projeyi hayata geçirdik, önemli yatırımlar yaptık. Özellikle altyapı sorunlarını kalıcı olarak çözmeye çalıştık. İlçemize modern bir meydan kazandırdık. 15 milyonluk asfalt çalışması gerçekleştirdik. İlçemizin ana arterlerini ve güzergâhlarını yeni yüzüne kavuşturduk. Kemaliye, Kışlaçay, Çınardibi ve Boğazköy mahallelerinde 13 kilometrelik içmesuyu projemizi tamamladık. Kollektör hattı çalışmalarımızla yaklaşık 9 kilometrelik hat döşedik. Su kayıplarını azaltmak için 6,5 milyonluk bir projeyi hayata geçirerek, Arifiye-Hacımercan-Çaybaşı Yeniköy Bölgesel İçmesuyu Projesi kapsamında 35 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ettik. İnşallah 2023’e kadar Arifiye’yi sağlam altyapı ile buluşturmak için önemli içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu yatırımlarını hayata geçireceğiz.” dedi.

Arifiye Park 2018’de açılacak


Başkan Toçoğlu sözlerini şöyle sonlandırdı: “Büyükşehir olarak şehrimize yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Arifiye ilçemizde de yeni bir park projesini hayata geçiriyoruz. 10 bin metrekarelik alanda inşa ettiğimiz Arifiye Park’ı inşallah 2018 yılında tamamlayarak hizmete sunacağız. İlçemizin yeni buluşma noktası olacak Arifiye Park, zengin sosyal donatı alanlarıyla pek çok ihtiyaca cevaplar üretecek. Projemizin içerisinde yürüyüş yolları, yeşil alanlar, kafe-restoran, çocuk oyun alanları, kaykay pisti, basketbol sahası ve otopark yer alacak. Arifiye Park’ta ağaç dikimleri de gerçekleştirecek yemyeşil bir parkı Arifiyeli hemşerilerimizle buluşturacağız.”