Sakarya Hacımercan Spor Kompleksi'nin projesi hazır!

Sakarya Hacımercan Spor Kompleksi'nin projesi hazır!Hacımercan Spor Kompleksi Projesi’nde gelinen son noktayı açıklayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sapancalı kardeşlerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Hacımercan Spor Kompleksi Projesi’nde devam eden hazırlık çalışmalarını inceledi. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar’ın da yer aldığı incelemede projede atılacak adımlar ele alındı.


Yeni Spor Kompleksi

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer’den Hacımercan Spor Kompleksi ile ilgili atılacak adımları da dinleyen Toçoğlu, daha sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, “Sapancalı kardeşlerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Hacımercan Spor Kompleksi’nin proje alanında zemin düzenleme çalışmalarımız sonlanmak üzere. Bu çalışma tamamlandıktan sonra yeni spor yatırımının projesini netleştireceğiz. Ardından da ihaleyle ilgili hazırlıklarımız başlayacak” diye konuştu.


Sapanca’ya Değer Katacak

Başkan Toçoğlu, “Hacımercan’a yaptığımız son ziyarette mahalle sakinlerine yeni bir spor kompleksi müjdesi vermiştik. İlçe belediyemizle görüşmelerimizi tamamlayıp, derhal yer tespitini sonlandırmıştık. Proje şuanda ekibimizin masasında. Gerekli işlemler yapılıyor. Zeminle ilgili gerekli sağlıklaştırmaların yapılması konusu öne çıktı. Bu konuda adımlar atılmakta. Diğer tüm ilçelerimizi olduğu gibi güzel Sapancamızı da çok önemsiyoruz. Bölgeye değer katacak yeni projelerimizi de bir bir hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.


Proje Alanına Dolgu

Yeni spor yatırımı için Başkan Toçoğlu’na teşekkür eden Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, “Görmüş olduğunuz bu alana çimli standart bir futbol sahası ve tribünler inşa edilecek. 110’a 130 metre ölçülerinde olacak bu tesis hem göl manzarası hem de bulunduğu alan itibariyle oldukça dikkat çeken bir yatırım olacak. Saha için kodlama ölçülerinde çevre dolguları yapıyoruz. Ardından spor tesisinin genelindeki düzenlemeler ve malzeme montajları Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak. Sapancamıza değer katacak bu büyük hizmetlerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Sakarya Büyükşehir Belediyesi